Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

4.1 den 5 'e update

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

2 host 3+3 guest 1 storage 4.1 ha yapısında çalışıyor. 4.1 den 5'e update için en iyi yol hangisidir.

1 hostu 5'e cıkardığımda diğeri o anda 4.1 de calışasak guestler ve nicler nasıl yapılandıralacak? öğrenmek istediğim bu seneryoda ilk adımdan son adıma kadar detaylı bir özet cıkartabilirmisiniz. aklımda nic tanımları ve hba gibi sanal içindeki ip adresleri bunlar nasıl olacak not mu alınması lazım başka yolu varmı vs vs..

tesekkurler

Gönderildi : 30/05/2012 20:01

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Ben olsam ilk basta vcenter i upgrade ederim daha sonra host larin birindeki vmleri tasirim bir hostu upgrade edip vcentera ekledikten sonra vmleri bu hosta alirim ve bu hostu upgrade ederim. Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/05/2012 20:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir kaç upgrade yöntemi var sanırım hangisini öneriyorsunuz. direk silip yeniden mi kurmak bunun ne dezavantajı olur diğeri kurulum esnasında updrage seceneğini secmek yada başka bilmediğim yöntem

Gönderildi : 30/05/2012 20:34

(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member

Sıralama aşağıdaki gibi ama deneyim yok.

1- vcenter
2- update manager
3- host
4- vm version
5- vmware tools
6- VMFS datastore

Gönderildi : 30/05/2012 21:11

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

2 tane Host'tan bahsediyorsak, ben olsam sıfırdan kurulum yapardım. Her zaman upgrade beni düşündürmüştür.

Eğer çok zor bir konfigürasyon kullanmıyorsanız, çıkarın bir makineyi cluster'dan formatlayın, tertemiz. Sonra kurun 5.0  dahil edin cluster'a. Üzerine atın bir tane çok kritik olmayan VM. Bir gün bu halde çalışsın. Eğer sorun yoksa, diğer makineyi de bu yolla upgrade ederseniz.

Saygılarımla.

Gönderildi : 31/05/2012 00:00

Paylaş: