Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmdk file

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
976 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir sanal guest oluşturduk worksttaion uzeirnde ve disk uzantısı yani vmdf file s001.vmdk dan s021.vmdk'a kadar sıralanmış bunun oluşma sebebi nedir. kurulum esnasında bir hatmı yaptık yada nereyi sectik de vmdk lar coğaldı.

Gönderildi : 30/05/2012 16:46

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Sistem ya da Siz snapshot aldığınız da bu dosyalar oluşur. oluşturduğunuz sanal makina üzerinde snapshot manager a gelirseniz snapshot un olduğunu görebilirsiniz. snapshot u sildiğinizde kendisi oluşturduğu 001.vmdk diye devam eden delta dosyalarını kendisi otomatik olarak kaldıracaktır.

Gönderildi : 30/05/2012 17:01

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Snal makineyi ve diskleri oluştururken "split virtual disk into multiple file" seçeneği seçili kalmış. Makine kritik değilse, silin yeniden bir sanal makine oluşturun. Disk oluştururken bu seçeneğe dikkat edin.

Saygılarımla.

Gönderildi : 31/05/2012 00:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

disk dosyasının tek veya cok olmasının avantajı yada dezavantajı nedir ? hangi yapı için yada dizayn için bu seceneği değiştirmeliyim

Gönderildi : 04/06/2012 12:23

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

Disk dosyasını bölmek sanal makineyi başka bir host'a taşırken size kolaylık sağlayacağını söylüyor, VMware. Ama ben bugün kadar bu opsiyonu hiç kullanmadım. Bir günde sanal makine taşırken zorlanmadım 🙂 

Saygılarımla.

Gönderildi : 04/06/2012 23:01

Paylaş: