Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

HyperV Ext. Vnet ile ilgili,

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Serhat beyin HyperV Ext. Vnet ile ilgili çalışmasında kurulumun ardından Vm üzerinde Ext. bir eth. kartı oluşturuyor ve bunun host ve ext. ile konuşması için oluşturduğunu belirtiyor.

Benim kurduğum Vm' ler üzerinde, Serhat beyin belirttiği işlemleri yapmadanda (local eth.) host ve Ext. ile konuşabiliyor. Ext. eth. başka bir gereklilikten mi kuruluyor yoksa benim atladığım yada bilmediğim bir özelliğimi var.

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 17/05/2012 14:31

(@erkanaksoy)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba,

Hyper-V de oluşturduğunuz sanal sunucuların network kartı 3 şekilde olabiliyor :

1. Private

2. Internal

3. External

Bu 3 çeşit sanal networkün hepsi farklı amaçlarla kullanılıyor, detayları aşağıda bulabilirsiniz :

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754263.aspx

Sizin hyper-v host'unuzda tanımlı durumu görmek için hyper-v manager'da virtual network manager'ı açmanız gerekli. burayı kontrol edebilir misiniz? zira external türünde bir sanal network tanımı olmaksızın sanal sunucunun dışarıyla konuşabilmesi mümkün değil.

Gönderildi : 17/05/2012 14:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hyper-V de oluşturduğunuz sanal sunucuların network kartı 3 şekilde olabiliyor :

1. Private

2. Internal

3. External

Bu 3 çeşit sanal networkün hepsi farklı amaçlarla kullanılıyor, detayları aşağıda bulabilirsiniz :

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754263.aspx

Sizin hyper-v host'unuzda tanımlı durumu görmek için hyper-v manager'da virtual network manager'ı açmanız gerekli. burayı kontrol edebilir misiniz? zira external türünde bir sanal network tanımı olmaksızın sanal sunucunun dışarıyla konuşabilmesi mümkün değil.

Yok kurulum oluşturulduğunda kendisi otomatik Local Network kartına bağlı bir Ext. çıkış oluşturuyor zaten. Bununda dışında bir işleme gerek var mı anlamında sormuştum.

Gönderildi : 17/05/2012 15:01

(@erkanaksoy)
Gönderiler: 8
Active Member

external network ihtiyacınızı karşılıyorsa başka bir tanıma gerek yoktur.

Gönderildi : 17/05/2012 20:52

Paylaş: