Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Görüntü problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@ahmetcals)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

VMWare Woekstation 8 kullanıyorum. Sanal ortamda Win7 32bit kurdum. Uzun zamandır herhangi bir problem yoktu. Son zamanlarda özellikle video uygulamlarında yada bir kaprsamlı bir uygulamayı çalıştırırken (BB Desktop Manager) ekrana garip bir haller oluyor. Renkler çaprazlama birbirine giriyor, görüntü kayboluyor. İşletm sistemi çalışmaz hale geliyor. Mecburen sistemi restart etmek durumunda kalıyorum. Sorun kaynağının ekran kartından kaynaklandığını düşünmüyorum bu arada. Çünkü bu sorun başından beri yok. Bu duruma göre cevaplarınızı bekliyorum. Konu hakkında pek bir bilgim olmadığı için ek bilgileri isterseniz göndermeye çalışırım.

Gönderildi : 19/03/2012 12:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Vmware tools kurulumu? Kaldırıp tekrar install edermisiniz kurulu ise. Kurulu değil ise kurmanızda yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/03/2012 13:34

(@ahmetcals)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

VMWare Tools reinstall ettim. Seçeneklerde "Repair" ile devam ettim. İşlmler bittikten sonra restart ettim. Sorunlu uygulamalarda ve videolarda ekran kayması problemi düzeldi. Peki bunun temel nedeni ne olabilir. Ekran kartına ait sürücülerin yüklenememesi vs. bilgilenmemiz açısından..

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/03/2012 14:38

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba VMWare Tools fiziksel ve sanal makinen arasında bir köprü oluşturur. sanal makinelerini daha etkin kullanmana olanak sağlar.

Gönderildi : 19/03/2012 14:48

Paylaş: