Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware converter lisans

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
765 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

vmware essential plus 4.1 paketinde vmware converter enterprise geliyormu ?

Gönderildi : 02/02/2012 17:03

(@erkalaslankara)
Gönderiler: 278
Illustrious Member

Evet

Gönderildi : 02/02/2012 17:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

vmware converter enterprise setup dosyası nerede acaba ? setup da vmware vcenter converter kurduk ama standalone cıkıyor

vmware converter enterprise setupu nerede hocam

calışan bir fiziksel makinayı esx uzerine almak istiyorum. calışan makina uzerine her hangi bir tool yuklemem lazımmı yoksa vcenter uzerinde converter programını yukleyip yapabilirmiyim

Gönderildi : 02/02/2012 17:36

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Calisan makinaya converter i kurmaniz gerekli.

Gönderildi : 02/02/2012 18:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

?

Gönderildi : 02/02/2012 19:32

(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member

Dursun, vmware converter'ı vmware'ın sitesinden indirebilirsin. Physical makine üzerine vmware converter kurmadan, makineyi converter cd'siyle boot edip esx'e convert edebilirsin. Ama bu sefer makine servis dışı kalacaktır. Ubuntu server'ı cd ile boot edip convert etmiştim. Bir tanede Win08R2'yide üzerinden canlı canlı convert etmiştim.

Converter'ı vmware'ın sitesinden indirmek için username/password'e ihtiyacın var. Hemen üye ol indir, makine üzerine kur, convert et. bazen fail ediyor destination datasource'u düzgün seçersen fail etmez. Thats all.

Gönderildi : 02/02/2012 19:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam cd de vmware converter-agent ve client diye üc tane exe dosyası var bunları vcenter uzerinemi kuracağım yoksa her hangi bir domaine bağlı clienta mı. bunların görevleri nelerdir

bu exe lerden hangisini kurmam gerekiyor. birde makalelerde standart ve enterprise var bende ki VMware vSphere Essentials plus lisansında enterprise hakkım varmı.

ben direk fizikseldeki bir makinayı hostumun birine amak istiyorum.bunu free converterla yapabiliyormuyum.

Gönderildi : 02/02/2012 20:35

(@evrenbanger)
Üye

VMware vCenter Converter Standalone 5.0

Bu free bir tool bunu vmware in sitesinden indiriyorsun. Daha sonra convert edecegin server uzerine kurup calistiriyorsun. 

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2009/10/03/vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-letim-sistemini-sanalla-t-rmak.aspx

Daha yukaridaki makaledeki adimlari izleyebilirsin. Orda ucretli denmis ama standanlone su anda free bir uygulama.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 02/02/2012 20:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

converter enterprise diye bir şey kalmadımı yani ? converter stanolen ile her şey yapılıyormu ?

cok oldum ama 🙂  sitesinden indirdim setup ve kurulum yaparken port 443 is already in use bu hataya bir acıklık getirebilirmisiniz. yardımlar için cok sağolun

Gönderildi : 02/02/2012 21:01

(@evrenbanger)
Üye

Convert etmek istediginiz serverin rolu nedir acaba. Uzerinde hangi uygulamalar yuklu. 443 nolu portu baska bir uygulama kullaniyor.

Gönderildi : 02/02/2012 21:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bu setup'ı bir w7 de ve ayrıca vcenter  makinasına da kurarken bu hatayı verdi. su an bir convert işlemi daha yapamadım hocam

birde hocam. 4.1 plug da eski converter yuklu onu nasıl silebilir.

Gönderildi : 02/02/2012 21:12

(@evrenbanger)
Üye

Dostum eger windows 7 makinasini kapatabilirsen.

Bu cd yi bootable olarak yazabilirsin. Yazdiktan sonra cd ile baslatip adimlari izleyerekte convert islemini yapabilirsin.

Gönderildi : 02/02/2012 21:18

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhabalar,

Öncelikle kurulum esnasında 443 gibi bir hata alıyosunuz, başka bir port numarası ile kurulumu tamamlayın 444 gibi, makinayı eğer online convert etmek istiyorsanız , converter standalone yazılımını convert etmek istediğiniz makinaya kurabileceğiniz gibi farklı bir makinayada kurabilirsiniz...
Sonuç itibariyle convert edeceğiniz makinada bir agent çalışacak...

Offline Convertion yapmak isterseniz eğer, converterın son sürümüyle artık coldclone gelmiyor... Eski versiyon bir coldclone indirebilirsiniz... vmware accountunuzla giriş yapın 4.1 ent. plus ile bu isoyu bulabilirsiniz...

Hata alırsanız hatayı ve logu paylaşın sorunu çözelim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/02/2012 02:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öncelikle kurulum esnasında 443 gibi bir hata alıyosunuz, başka bir port numarası ile kurulumu tamamlayın 444 gibi, makinayı eğer online convert etmek istiyorsanız , converter standalone yazılımını convert etmek istediğiniz makinaya kurabileceğiniz gibi farklı bir makinayada kurabilirsiniz...
Sonuç itibariyle convert edeceğiniz makinada bir agent çalışacak...

Offline Convertion yapmak isterseniz eğer, converterın son sürümüyle artık coldclone gelmiyor... Eski versiyon bir coldclone indirebilirsiniz... vmware accountunuzla giriş yapın 4.1 ent. plus ile bu isoyu bulabilirsiniz...

Hata alırsanız hatayı ve logu paylaşın sorunu çözelim.

İyi çalışmalar.

hocam. converter son surum indirdim. bir tane w7 makinayı convert ettim sorun cıkmadı ama bir tane server 2008 r2 raid 5 os'yi converter başladıktan 2 dk sonra inactive durumuna düşüyor. esx uzerinde os oluşuyor 2 dk sonra delete virtual machine deyip convert işlemi yarıda kalıyor. atladığım nokta neresi sizce

Gönderildi : 03/02/2012 20:58

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Aldığınız hata tam olarak nedir?
Hatayı yazar...
Windows firewall servisi çalışsın ama firewall kapatın... Servislerinize bakın çalışmayan var mı?

Hatayı gönderin bi bakalım derim.

Selamlar.

Gönderildi : 04/02/2012 17:39

Paylaş: