Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vcenter Kurulum hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@KasimERKAN)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba, Vcenter kurulumu yaparken işlemci uyumsuz diye hata alıyorum resimde de paylaştığım gibi, Farklı işlemcilerde denedim Vmware üzerinde kurulumunu yaptığım Server 2003 x64 üzerindede denedim maalesef bir türlü sorunu çözemedim. Elimde olan işlemcilerde kısıtlı açıkçası, bir öneriniz var mı? Denediğim sistemler aşağıdaki gibi

1-

CPU: Pentium Dual-Core e5400 2.70Ghz

Memory : 4 Gb

2- 

Cpu: Intel Quad-Core Xeon 2.13  

Memory:  4 Gb

3- 

CPU: intel Xeon 2.13

Memory: 4 GB

ve son olarak VMware üzerinde

4- 

CPU: Intel Core i7 2.80

Memory: 4 GB

Gönderildi : 31/01/2012 22:16

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba dc üzerine kurmuyorsunuz değil mi?

Sanal bir makina üzerine dener misiniz? Regional Settings ingilizce olsun mutlaka...

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 31/01/2012 23:01

(@KasimERKAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Dc üzerine kurulum yapmıyorum hayır, Regional Settings ingilizce.VM üzerinde yukarıda bahsettiğim konfigürasyon ile denedim aynı hatayı aldım.

Gönderildi : 01/02/2012 13:32

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar

Birkaç işlemci modelinde hep aynı hatayı aldığınız için mümkünse kurulum paketinizi yeniden Vmware sitesinden download edip denermisiniz ?

Genllikle karşılaşılan problemdir ve Regional Settingslerden meydana gelmektedir.

Ayrıca Sql Management Studio ile SQL veritabanına bağlanıp kurulumu yarım kalan database var ise siliniz. 

Gönderildi : 01/02/2012 14:06

(@KasimERKAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese tekrar merhaba, uzun uğraşlar sonunda sorun çözüldü, öncelikle 64 bit zorunluluğu olduğunu öğrendim bir diğer işletim sistemi ile ilgili sorun ise 2003 x64 te sorun yaşandığına dair vmware community de yazı okumuştum buna istinaden 2008 r2 kurdum vmware üzerinde 1 işlemci 2 core seçerek kurulumu yaptım regional settings ingilizce olacak şekilde kurulum bittikten sonra Vcenter kurulumuna başladım ve herhangi bir hata almadan devam ettim. Herkese teşekkürler.

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 01/02/2012 19:41

(@KasimERKAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese tekrar merhaba, uzun uğraşlar sonunda sorun çözüldü, öncelikle 64 bit zorunluluğu olduğunu öğrendim bir diğer işletim sistemi ile ilgili sorun ise 2003 x64 te sorun yaşandığına dair vmware community de yazı okumuştum buna istinaden 2008 r2 kurdum vmware üzerinde 1 işlemci 2 core seçerek kurulumu yaptım regional settings ingilizce olacak şekilde kurulum bittikten sonra Vcenter kurulumuna başladım ve herhangi bir hata almadan devam ettim. Bu arada Gerçek serverlar üzerinde kurulum yapanların dikkat etmesi gereken olay 1.si Makalede de belirtildiği üzere CPU virtualization açılması ve Execute default olarak disable geliyor onu enable yapmanız gerekiyor. HP lerde Firmware upgrade yapmakta gerekiyor olabilir Firmware sürümlerinizide kontrol etmenizi öneririm. 

Herkese teşekkürler.

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 01/02/2012 19:43

Paylaş: