Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware+vps internet bağlantı ve dns sorunum+ linux işletim sistemi

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
982 Görüntüleme
(@alialdemir)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öncelikle bilmeniz gereken ben çok ama çok acemiyim bu sebeple belki sorularım sizler için çokm basit ve şaşkınca gelebilir bu sebeple sizlerden şimdiden özürdilerim. sorularıma gelirsek

- İlk olarak dedicated server vmware kurulu olarak teslim edildi bende sanallaştırma yapıp linux(debian 6 6bit) kurmak için uğraştım malesef işlem sonuna kadar geldim sistem tekrar başlatıldı ama ekran bomboş.

-baktım linux olmadı bende dedim win kuralım gittim xp kurdum ama bu seferde ne internete bağlana bildim nede uzak masaüstüyle bağlana bildim bana bu konularda yardımcı olabilecek arkadaş veya arkadaşlar varsa çok memnun olurum.

Gönderildi : 23/01/2012 00:04

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İnternete bağlanamadıysan sanal sunucu üzerinde vmware ethernet kartını aktif etmemiş olabilirsin.

Gönderildi : 23/01/2012 12:30

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yok hocam sorun ağ ayarlarından sanırım dün centos 6 kurdum ama internete bağlayamadım bu ağ ayarlarında bir sıkıntı var mesela wim 2008 de sorun yok çalışıyor.

Gönderildi : 23/01/2012 21:14

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yok hocam sorun ağ ayarlarından sanırım dün centos 6 kurdum ama
internete bağlayamadım bu ağ ayarlarında bir sıkıntı var mesela wim 2008
de sorun yok çalışıyor.

Gönderildi : 23/01/2012 21:15

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ben sorunumu en baştan yazayım biraz daha genel olacak ama

vmware ile linux vds kurmak istiyorum (özellikle ağ ayarları kısmı beni kasıyor kurulumuda bilinçli değil formlarda gördüğümü yapıyorum)

bu kurduğum linux vds SSH ile bağlanmak istiyorum masaüstü ekranı falan istemiyorum sadece putty ile bağlanıp komutla çalışmak istiyorum.

Gönderildi : 24/01/2012 01:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Bu sorun sanki sanallaştırma sorunu değilde linux bilgi eksikliği gibi geldi bana. Portaldaki linux makalelerini incelemenizi tavsiye ederim

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/01/2012 23:14

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler.

Bir sorun bitti derken başka sorunlar başlıyor. Şimdi sizlerden öğrenmek istediğim server hız sorunu. benim aldığım server fransa lokasyonlu ve vmware ile sanallaştırma işlemi uyguladım oluşan vdsler speed test yapınca karşıma çıkan ekran bu olmasına rahmen ulaştığım upload ancak 2 mb/s özellikle torrent için kullandım ama sonuç hep aynı bunun sebebi ne olabilir.

yardımlarınızı bekliyorum....

Gönderildi : 31/01/2012 21:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eğer bu testi sanal makineler içerisinden yapıyorsanız sanal makinede sorun yoktur ki bu değerleri görsün, 2mbit gördüğünüz uygulamada sorun olabilir. Örneğin torrent ile dosya mı paylaştırıyorsunuz ve en fazla 2mbit mi çekiyorlar sizden ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2012 21:53

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet hocam makinemden torrent çekiyorlar ama upload hızım malesef 2 mb/s geçmiyor. program olarak utorrent 2.2.1 kullandım ama olmuyor hocam 🙁

Gönderildi : 01/02/2012 02:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Torrent uzmanlık alanım değil bu nedenle yardımcı olamayacağım.

Gönderildi : 01/02/2012 13:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ben sorunumu en baştan yazayım biraz daha genel olacak ama

vmware ile linux vds kurmak istiyorum (özellikle ağ ayarları kısmı beni kasıyor kurulumuda bilinçli değil formlarda gördüğümü yapıyorum)

bu kurduğum linux vds SSH ile bağlanmak istiyorum masaüstü ekranı falan istemiyorum sadece putty ile bağlanıp komutla çalışmak istiyorum.

Linux kurulumunda ipyi manual mi verdiniz yoksa automatic olarak mı ayarladınız?

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2011/07/10/neden-linux-hangi-linux-linux-kurulumu.aspx

Gönderildi : 02/02/2012 15:06

Paylaş: