Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware 8 x64 sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@HuseyinBILEN)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

vmware 8 üzerinde 64 bit server işletim sistemi kurmak istiyorum. işlemci desteğim olmadığından bahsediyor.Daha once bu konuda forumda bilgiler var. o bilgilere dayanarak gerçek makinemde bios üzerinden virtualization technology seçeneğini enable yaptım. fakat aynı hatayı almaya devam ettim.intelin web sitesinden işlemcime uygun yazılımı indirdim oda sanallaştırma desteğinini oldugunu gösteriyor. Bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

Aşağıda hem aldığım hata hemde sanallaştırma desteğinin açık olduğunu gosteren programın ekran goruntulerini gönderiyorum. Tekrar teşekkür ederim saygılar.

Gönderildi : 08/12/2011 19:45

(@HuseyinBILEN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sanırım bi problem var.resimleri yukleyemıyorum.Konu üzerinden fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirm.

Gönderildi : 08/12/2011 19:50

(@kamerkoseoglu)
Gönderiler: 199
Estimable Member

Merhaba,

Oluşturmuş olduğunuz sanal sunucuyu edit edip CPU üzerine gelin sağ panelde Virtualized Intel VT-x/EPT or AMD-V/RVI yazan kutucuğu işaretleyin probleminiz düzelecektir.

Gönderildi : 08/12/2011 19:53

(@HuseyinBILEN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

ilginiz için teşekkür ederim. Yazdığınız uyguladım fakat sonuç değişmedi.Başka bir yol varmıdır acaba ? teşekkürler.

Gönderildi : 08/12/2011 19:59

(@HuseyinBILEN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

makinayı kapatıp pilini çıkardıktan sonra düzeldi. teşekkürler yardımlarınız için.

Gönderildi : 09/12/2011 19:52

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

makinayı kapatıp pilini çıkardıktan sonra düzeldi. teşekkürler yardımlarınız için.

Geri Dönüş İçin Teşekkürler...

Gönderildi : 09/12/2011 23:40

Paylaş: