Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Workstation 8 | Kurulum Hatası

Sayfa 2 / 2
Muratkucukaltun
(@Muratkucukaltun)
Üye

benim bilgisayarımda 32bit ultimate var ben vmware 8 yükledim sorunsuz yükledim fakat sanal makina olarak 64bit kuramıyormuyuz hocam şimdiden teşekkürler..  

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2012 13:01

Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Muratkucukaltun"]benim bilgisayarımda 32bit ultimate var ben vmware 8 yükledim sorunsuz yükledim fakat sanal makina olarak 64bit kuramıyormuyuz hocam şimdiden teşekkürler..  [/quote]

Merhabalar,

Normalde ilk baktığımız nokta işlemcinizin 64 bit ve virtualization destekli olup olmadığına bakılmalı. Ama 32 Bit Windows'ta 64 bit sanal işletim sistemi kullanılabilir mi? Onu hatırlayamadım.

İşlemcinizin modelini paylaşabilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2012 20:11

Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Erdem hocam; İşlemci desteklesede 32 bit işletim sistemi kurulu fiziksel makinede 64 bit misafir işletim sistemi çalıştırılamaz. Bende böyle hatırladım birden 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2012 02:55

Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Hüseyin Sevin"]Erdem hocam; İşlemci desteklesede 32 bit işletim sistemi kurulu fiziksel makinede 64 bit misafir işletim sistemi çalıştırılamaz. Bende böyle hatırladım birden 🙂
[/quote]

Hüseyin Hocam haklısındır muhakkak. 🙂 Ben hatırlayamadım. Ama sanki yine 2mizin böyle bir postu olabilir forumda bir yerlerde. =))

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2012 18:29

Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Olabilir Erdem hocam :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2012 00:30

Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Hüseyin Sevin"]Olabilir Erdem hocam :))
[/quote]

Hüseyin Hocam bu konunun ta kendisiymiş =)) Şimdi farkettim. Bu aralar kafa dumanlı =))

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2012 00:34

Murat Sabancı
(@MuratSabanci)
Üye

Sırf size teşekkür etmek için siteye üye oldun diyebilirim gerçekten 8-9 saattir aradığım şeyi 2 dk da yaptım çok sağolun

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/11/2012 18:50

Anonim

arkadaşlar şu sorunla kaşılaşıyorum yüklediğimde sebebi nedir Tam yükleneceği zaman komut dizisinde hata oluştu diyor devam edicek
misin diyince evet diyorum bir şey olmuyor. Hayır desem de olmuyor gerçi
🙂

vmware workstation9 komut dizini sorunu deyip duruyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2013 15:24

Sayfa 2 / 2
Paylaş: