Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

esx server 5.0

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
306 Görüntüleme
(@buraksavas)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

vmvare esx server 5.0 ı indirdim.

Daha önce vmvare 6.0  workstation üzerinde test makinaları oluşturmuştum.bunları esx server üzerinden yönetmek istiyorum bilgisayarım windows 7 64 bit. 6gb ram.

kurmam gereken programlar nelerdir ve hangi sırayla neler kurmam gerektiği konusunda yardımcı olurmusunuz?

5.0 ile başlasam yoksa 4.0 ile başlasam daha rahat mı öğrenirim.

Gönderildi : 18/10/2011 04:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

vmware esxi 5 platformunda olan sunucuları yönetmek için vCenter kurmalısınız. vCenter ile her türlü yönetim işlemini yapabilirsiniz.

Bunun dışında vSphere client yazılımını da yüklerseniz ESXi5 platformunda bulunan sanal sunucuları rahatlıkla yönetebilirsiniz.

4 veya 5 olması çok önemli değil platform aynı sayılır.

Gönderildi : 18/10/2011 11:58

(@buraksavas)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

henüz öğrenme modunda olduğum için bir iki sorum daha olacak

birincisi sanal ortamda bunları test etmek için kendi bilgisayarımı kullanmak istiyorum,  wmware workstation üzerindeki sanal işletim sistemleri

üzerine esx server kurabilir miyim?

birde bunların bir sırası varmıdır önce esx server sonra vcenter kurup ardındanda  vsphere clientımı kurmak gerekir.

bu arada işlemciden dolayı hatalar alıyorum biostan sanal için enable ettim.Xeon 3,06 Ghz  

Gönderildi : 19/10/2011 04:13

(@fatihgoktas)
Gönderiler: 146
Reputable Member

henüz öğrenme modunda olduğum için bir iki sorum daha olacak

birincisi sanal ortamda bunları test etmek için kendi bilgisayarımı kullanmak istiyorum,  wmware workstation üzerindeki sanal işletim sistemleri

üzerine esx server kurabilir miyim?

birde bunların bir sırası varmıdır önce esx server sonra vcenter kurup ardındanda  vsphere clientımı kurmak gerekir.

bu arada işlemciden dolayı hatalar alıyorum biostan sanal için enable ettim.Xeon 3,06 Ghz  

Merhaba sysadm_72,

Sanal olarak kurabilirsin esx5 'i ama ne kadar sağlıklı olur orası tartışılır.

Bir sıra yok önce esx kurracaksın eğer vcenter olmadan yönetmek istiyorsan vclient ı kurup bağlana bilirsin ama vcenter olsun istiyorsan onuda bir server 2008 r2 üzerine kurabilirsin. Dikkan etmen gereken en büyük nokta server 2008 kurulumu yaparken dil ve bölge seçenekleri ingilizce US olacak. Vcenter 'a bile vclient ile bağlanacağın için onu pc ne yükle yani.

Biraz makaleleri okursan öncelikle mantığı kafanda otursun derim.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 19/10/2011 12:20

Paylaş: