Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam backup çok yavaş

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,789 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba . Vmware esx 4.1 kullanıyorum. yedekleme için veeam backup aldım. tüm datalar esx üzerinde duruyor. veeam backup ta başka bir servera kurulu. ben veeam kurulu serverda 1.5 TB lık bir raid oluşturarak tüm yedekleri buraya alıyorum. Son 1 haftadır yedek almak ölüm oldu. esx üzerinde 2 adet interface var. biraz olması normal tabi ama bu 1 haftadır 1 mb'nın üstüne çıkmadı. özellikle 300 GB olan bir sunucumun yedeğini alırken 24 saat geçiyor sadece %32 ye geliyor. ve çogu zamanda kilitleniyor. Aşağıda bir kaç screen aldım. eğer yardımcı olursanız memnun olurum.

.html

.html

.html

.html

Gönderildi : 28/09/2011 12:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

network trafiğini kontrol ettiniz mi? yedek alma sırasında trafik ne alemde oluyor?

yada Veeam kurulu makinanın performans değerlerini incelediniz mi?

Gönderildi : 28/09/2011 12:41

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yok hocam kontrol etmedim. ama file kopyalarkende yavaş sanki. şu an eski snapshotları alıyorum. dikkatimi çeken virtual center da network configuration da vmkernel eklememişim onu ekledim birde vmnic1 nadlı interface 1000 mb olduğunda down oluyor. ya auto negative yada 100 mb çalışıyor.

Gönderildi : 28/09/2011 13:16

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ya almaya çalışıtğım sunucunun birçok vmdk'sı olmuş. diğerlerinde snapshot sildim sorunsuz alıyor. ama bunda hangisini silecem veya merge ediliyormu bilmiyorum açıkcası. sizin bir çözüm öneriniz varmıdır.

.html

.html

.html

Gönderildi : 28/09/2011 16:28

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Snapshot manager'da ne görüyorsunuz ? Eğer boş ise Veeam yedek veya replikasyon esnasında oluşan bir sorun buna sebep olabilir. Sunucunuzu kapatıp sorunlu sunucunuzu klonlayın (storage migrate değil, server clone). İşlem vmdk disklerinizi birleştirecektir. Ancak yedekleme süresinin 24 saatte %32 olduğunu belirtmişsiniz. Storage alanınızın performansına bağlı olarak klonlama işlemide aşağı yukarı bu kadar sürebilir. İşlemler öncesinde mutlaka stabil bir yedek bulundurun. Alternatif çözüm yeni bir sunucu üzerine servisleri taşımak olacaktır.

Dostlukla. 

Gönderildi : 28/09/2011 21:16

Paylaş: