Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Esxi 5 free version ve Dell MD1000 Storage

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bir proje için vmware free versiyonmu yoksa Hyper-V mi kullanma konusunda kararsız kalmış bununmaktayım.

Esxi 5 free versiyon kullanabiliyoruz hala değilmi ?

Dell MD1000 storage var Esxi ye tanımlamada sıkıntılar yaşarmıyım?

Yedekleme açısından hyper-v dahamı kolay olur ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 16/09/2011 14:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

tercihinizi VMware tarafından kullanırsanız rahat edersiniz. sorunsuz ve stabil bir sistem kurmuş olursunuz.

Yedekleme konusunda ise size tavsiyem Veeam olacaktır. Son derece verimli ve basit bir yazılım.

kolay gelsin

Gönderildi : 16/09/2011 14:50

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Vmware ESX HyperVisor (ESXi) işinizi çok rahat görebilir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 16/09/2011 15:11

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

VmWare ESX-ESXi kullanmanız daha iyi olacaktır.

Gönderildi : 16/09/2011 15:14

(@gokhancakir)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Hyper-V'de işinizi görecektir şüphesiz ama siz ESXi'a yatkınsanız gerekli çalışmaları ESXi ile de yapabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz server da önemli. Fc HBA ve Network kartlar'ının Vmware tarafında driver desteği olması gerekir. Bileşenleri kurduktan sonra storage'iniz ile istediğiniz gibi bir bağlantı kurabilirsiniz (iscsi/fc) .

Gönderildi : 16/09/2011 17:36

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Merhaba,

Free Esxi versiyonu ile Veeam Backup&Replication yazılımı çalışmıyor, ancak 60 günlük deneme süresinde olan ESXi ile çalışıyor. Bilginize.

merhabalar

tercihinizi VMware tarafından kullanırsanız rahat edersiniz. sorunsuz ve stabil bir sistem kurmuş olursunuz.

Yedekleme konusunda ise size tavsiyem Veeam olacaktır. Son derece verimli ve basit bir yazılım.

kolay gelsin

Gönderildi : 16/09/2011 19:12

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tüm cevaplar için teşekkür ederim son iki projede Hyper-v kullanmıştım sorun yok aslında ama vmware sanırım daha stabil hyper-v de çöktü çökecek diye bir korku var içimde nedense 😀  Bu arada başlığı dikkat ettinizmi bilmem ama ben ESXi 5 sürümünün free versiyonunu indiremedim henüz download edilebilir değil sanırım. 60 günlük lisans ile kurup sonra free lisansa geçebilirmiyim. Veeam malesef çalışmıyor biliyorum bende Ghetto script ile yedek alıyorum.

Gönderildi : 16/09/2011 21:02

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tüm cevaplar için teşekkür ederim son iki projede Hyper-v kullanmıştım sorun yok aslında ama vmware sanırım daha stabil hyper-v de çöktü çökecek diye bir korku var içimde nedense 😀  Bu arada başlığı dikkat ettinizmi bilmem ama ben ESXi 5 sürümünün free versiyonunu indiremedim henüz download edilebilir değil sanırım. 60 günlük lisans ile kurup sonra free lisansa geçebilirmiyim. Veeam malesef çalışmıyor biliyorum bende Ghetto script ile yedek alıyorum.

Bunlara ek olarak  4 ethernet portu olan DELL R710 sunucuda ESXi sürüm kullanırsam ethernetlerin hepsini kullanabiliyormuyum ? 

Gönderildi : 16/09/2011 21:06

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Ethernetlerin hepsini kullanabilir hatta yedekli çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 16/09/2011 23:46

Paylaş: