Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V windows 7'de çalıştırma

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@kubilaykaplan)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

mrb sanallaştırma ile ilgili bana yardımcı olurmusunuz acaba dual core işlemci 2 gb ram var windows 7 kullanıyorum 

acaba vmware hyper-v sanalaştırma yazılımını kursam   2008 deki hyper-v özelliğini kullanabilirmiyim windows 7 de yardımlarınız için teşekkur ederim ..

Herkese Hayırlı Ramazanlar..

Gönderildi : 06/08/2011 20:40

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

Merhaba Kubilay;

1. Vmware,içerisine Windows Server kurulumu yapabilirsin fakat Hyper-V kurulumu gerçekleştiremezsin.

Gönderildi : 06/08/2011 21:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba vmware kastınız sanırım windows7 üzerinde çalışan vmware workstation üzerine kurmaktan bahsediyorsunuz.Bu şekilde çalışmaz.İki sanal platform malesef aynı anda çalışmıyor.Son gelişmelerde ise vspahare5 ile bu geride kalacak gibi ama vshapare5 şu an release olmadı.Hyper-v sistemini bu şekilde kullanmak için öncelikle bir makinaya windows 2008 server kurup hyper-v rolünü aktifleştirmeli windows7 üzerinden kullanmak istiyorsanızda ,windows7 yi domaine alıp windows 7 uzak erişim araçları toolundan hyper-v özelliğini aktif etmelisiniz.Bu şekilde server 2008 üzerindeki hyper-v hostunu yönetebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/08/2011 00:43

(@SinanAydin)
Gönderiler: 13
Active Member

microsoft windows 7 oluştururken zaten içerisine hdd sanallaştırma entegre yapılması güzel olması ve bilgisayarının hiç kasılmadan 2. bir işletim sistemi kurara yani sanal bir işletim sistemi kurarak hyper-v yerine geçiyor. hyper-v biliyorsunuz ki server 2008 r2 x64 bitlik işletim sistemiyle gelmesi işlemcinin içerisindeki kodlanmış sanallaştırma kodlarını ve x64 bitlik kodlamalarını kullanarak çalıştırması ona özelliktir.saygılar...

Gönderildi : 08/08/2011 17:27

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

mrb sanallaştırma ile ilgili bana yardımcı olurmusunuz acaba dual core işlemci 2 gb ram var windows 7 kullanıyorum 

acaba vmware hyper-v sanalaştırma yazılımını kursam   2008 deki hyper-v özelliğini kullanabilirmiyim windows 7 de yardımlarınız için teşekkur ederim ..

Herkese Hayırlı Ramazanlar..

Merhabalar,

Hyper-V bir roldür yüklenebilir bir program değildir. Bu nedenle windows7 gibi bir işletim sistemine yüklenmez. Windos 7 üzerinden sadece Hyper-V rolüne sahip bir sistemi yönetebilirsiniz. Eğer ücretsiz bir sanallaştırma ve test ortamı istiyorsanız.

VirtualBox
Windows 7 Ultimate ve Profesyonelle birlikte WindowsXp Mode ( Biraz kurcalarsanız birden fazla işletim sistemini aynı anda destekler )
qEmu

Kullanablirsiniz.

Gönderildi : 14/08/2011 19:35

Paylaş: