Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Virtual Network sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
371 Görüntüleme
(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Windows 2008 R2 üzerinde Hyper-V yi bir süredir kullanıyoruz. Yurtdışındaki bir lokasyonumuzda Windows 2008 R2 üzerinde Hyper-V rolünü ektinleştirdik. Guest olarakta windows 2008 R2 kurdum,Virtual Networkü external olarak tanımladım fakat guest windows sadece host ile iletişime geçebiliyor. LAN ve internete'e erişemiyor, guest işletim sistemi SP1 host sp yüklü değil. Bundan olabilir  düşüncesiyle gusetide sp olmadan yükledim sonrun düzelmedi. Virtual networkü bir kaç kere silip farklı isimlerle oluşturdum, bu networke guest windows'u bağladım sorunu aşamadım.

Daha öncede benzer uygulamayı pek çok kez yapmama rağmen böyle bir sorun yaşamamıştım. Bu sorunun sebebi ne olabilir ? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 27/07/2011 11:54

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba Server 2008 in network yönetimine girin. Muhtemelen 2 interface görünecektir. Biri Hyper-V ye ait olan Vmnet diğeri ise fiziksel makinenizin interface kartı bu ikisini seçerek üzerinde sağ tıklayın ve bridge yapmayı deneyin. Sanal makinalarınız internete çıkmaya başlayacaktır. İyi çalışmalar

Gönderildi : 27/07/2011 12:12

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Ayrıca
aşağıda belirtilen makaleyide değerlendirebilirsin.

http://www.serhatakinci.com/index.php/hyper-v-virtual-network-yapisi.html

Gönderildi : 27/07/2011 12:23

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Az çok Hyper-V konusunda bir tecrübeye sahibim, daha önceki hiç bir hyper-v de bu sorunu yaşamadım. Diğerleirnde bağlantı bridge yapılmadan sorunsuzca network ve internete erişebiliyorlar. Ethernet kartı broadcom ile ilgili güncelleme varmış, bunu da yaptım sonuç değişmedi.

Birde oluşabilecek soruna müdahale etmek gerçekten zor. Bridge yapmaya gerek kalmadan bu sorunun aşabiliyor olmam gerekli.

Gönderildi : 28/07/2011 13:22

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba,

Mümkünse External Virtual Network konfigürasyonunun yer aldığı pencerenin görüntüsünü ve network connections penceresini details görünümünde görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 29/07/2011 12:22

(@MuharremTurk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konfigürasyonda herhangi bir hata yoktu. Daha önceki çalışmalarımdaki virtual networklerdekinin aynısı. Sanırım Sever'ın ethernet kartı driver ile ilgili bir durum var.

Çok uğraştan sonra Hyper-V rolünü kaldırdım, fiziksel makinenin üzerine uygulamayı yükledim.

Gönderildi : 04/08/2011 14:54

Paylaş: