Bildirimler
Hepsini Temizle

Bulut (Cloud ) Sunucu Yardım lütfen.  

  RSS
Erdogan PALA
(@ErdoganPALA)
Üye

Merhabalar,

BULUT (CLoud) Server sanalaştırma teknolojisi hakkında çok fazla bir bilgim yok. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar bu konuda rica etsem yardımcı olabilirmisiniz.

 Sorularım;

1. Yapı için gerekli sistem, yazılımlar ve nasıl bir yol izlemem gerekkiyor.

2. Bu yapıyı hosting sektöründe kullanacağım, yapılandırma kurulum v.b ayarlarının öğrenebileceğim türkçe kaynak veya video eğitimi.

Bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

 

Alıntı
Gönderildi : 26/04/2011 16:09
İsmail KIZILIRMAK
(@ismailkizilirmak)
Üye

Merhaba,


Site de Cloud Computing ile ilgili en başta Hakan Hoca'nın ve diğer yazar arkadaşlara ait makale ve webcast ler mevcut.bunlardan yararlanabilirsiniz,


 


http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/default.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/04/2011 16:21
cemengin
(@cemengin)
Üye

açıkcası bende bu araştırmanın içerisindeyim derine indim fakat şuanda sanırım söylentiden ibaret teori havada uçuşuyor fakat saha yapısı olarak çok bişey göremedim bilgilendirirseniz çok sevinirim..

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/04/2011 01:00
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Şu an dünya üzerinde bir çok hizmet faaliyete geçti.Ülkemizde şu anda en azından Exchange,Crm,Sharepoint gibi uygulamaların cloud hizmeti verilmeye başlandı.Dezavantaj olarak ücretleri diğer ülkelere göre biraz farklı.Bunun dışında sqş azure windows intune çok hızlı bir şekilde ilerliyor.Bir çok alanında lider hosting firması cloud hizmetlerine her geçen gün yenisini eklemeye başladı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/04/2011 01:12
Paylaş: