Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bulut (Cloud ) Sunucu Yardım lütfen.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

BULUT (CLoud) Server sanalaştırma teknolojisi hakkında çok fazla bir bilgim yok. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar bu konuda rica etsem yardımcı olabilirmisiniz.

Sorularım;

1. Yapı için gerekli sistem, yazılımlar ve nasıl bir yol izlemem gerekkiyor.

2. Bu yapıyı hosting sektöründe kullanacağım, yapılandırma kurulum v.b ayarlarının öğrenebileceğim türkçe kaynak veya video eğitimi.

Bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/04/2011 16:09

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Site de Cloud Computing ile ilgili en başta Hakan Hoca'nın ve diğer yazar arkadaşlara ait makale ve webcast ler mevcut.bunlardan yararlanabilirsiniz,

http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/default.aspx

Gönderildi : 26/04/2011 16:21

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

açıkcası bende bu araştırmanın içerisindeyim derine indim fakat şuanda sanırım söylentiden ibaret teori havada uçuşuyor fakat saha yapısı olarak çok bişey göremedim bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Gönderildi : 27/04/2011 01:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Şu an dünya üzerinde bir çok hizmet faaliyete geçti.Ülkemizde şu anda en azından Exchange,Crm,Sharepoint gibi uygulamaların cloud hizmeti verilmeye başlandı.Dezavantaj olarak ücretleri diğer ülkelere göre biraz farklı.Bunun dışında sqş azure windows intune çok hızlı bir şekilde ilerliyor.Bir çok alanında lider hosting firması cloud hizmetlerine her geçen gün yenisini eklemeye başladı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/04/2011 01:12

Paylaş: