Forum

Hyper-v Ağ tanımlam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v Ağ tanımlaması

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba server 2008 r2 standart kullanmaya başladım. Öncelikle şunu sorayım. Bu işletim sisteminin üzerinde lisaslı olarak hyper-v lisansı geliyormu. Ben şimdi kurulum yapmak  istiyorum ancak ilerde lisans isteyebilir diye cesaret edemiyorum. İkinci sorumda şöyle. Diyelimki bir server üzerine 5 tane sanal server kuracağım. Bu server da fiziksel olarak 5 tane network kartımı olması lazım. Çünkü bir makalede böyle yazmışlar.

"Sanal makineler için ağ oluştururken kablosuz bir ağ
bağdaştırıcısı kullanamayacağınızı ve birden çok sanal ağı aynı anda aynı
fiziksel NIC’e bağlayamayacağınızı unutmayın." www.cyber-warrior.org

Bu konuda bilgi alabilirmiyim.

Gönderildi : 22/03/2011 15:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hyper-v icin extra bir lisansa ihticaınız yok roles and features den kurup kullanmaya baslayabilirsiniz

sanal makineleriniz icin sadece tek bir network kartıda yeterli ama bu durumda aynı kaynagı 5 makinaya birden kullandırmıs olacaksınız 

yuksek network aktivitesi olan makineler ise darbogazlar yasamanız ihtimalini dogurabilir

kolay gelsin

Gönderildi : 22/03/2011 15:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Ek  olarak  makaleler  kısmından Hyper-V  ile  ilgili  makaleleri  inceleyerek  kurulum yapılandırma  lisanslama  vb  konularda  detaylı  bilgilere  sahip  olabilirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/03/2011 14:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yanlış hatırlamıyorsam satandart edition üzerinde bir tane sanal kurabiliyorsunuz lisanslı olarak...

kolay gelsin

Gönderildi : 27/03/2011 01:53

Paylaş: