Forum

normal pc de bağlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

normal pc de bağlantı kopuyor fakat vmware de internet bağlantım devam ediyor ??

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@gencosarikaya)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar vmware 7 sürümü yüklü bende ve bazen normal pc de internet bağlantım koptuğu halde vmware de net bağlantım devam ediyor ,normal pc de 15-20 dakika bağlantı gelmiyor problem ne olabilir ?? yardımlarınız için teşekkürler....

Gönderildi : 08/03/2011 15:58

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar vmware 7 sürümü yüklü bende ve bazen normal pc de internet bağlantım koptuğu halde vmware de net bağlantım devam ediyor ,normal pc de 15-20 dakika bağlantı gelmiyor problem ne olabilir ?? yardımlarınız için teşekkürler....

Merhabalar portalımıza hoşgeldiniz.

Ağ kartınızın sürücüsünü güncellemesi varsa yüklemeyi denediniz mi?

Gönderildi : 09/03/2011 02:05

(@gencosarikaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Hoşbulduk teşekkürler 🙂

evet güncellemesini yüklememe rağmen aynı sorun  zaman zaman tekrarlıyor , hiç bir şekilde anlam veremiyorum bu duruma...

Gönderildi : 09/03/2011 15:42

(@rahmidilli)
Famed Member

Kurduğunuz bir uygulamada buna neden oluyor olabilir. Vmware'in daha güncel bir sürümü varsa onu da kullanabilirsiniz.Devamlı olan bir durum olmadığına göre ağ kartını kullanan uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir.

Gönderildi : 09/03/2011 16:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Dışarıdaki sistemde firewall ve antivirüs durumu nedir?

Gönderildi : 09/03/2011 21:05

(@gencosarikaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Kurduğunuz bir uygulamada buna neden oluyor olabilir. Vmware'in daha güncel bir sürümü varsa onu da kullanabilirsiniz.Devamlı olan bir durum olmadığına göre ağ kartını kullanan uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir.

şu an zaten son versiyonunu kullanıyorum,ağ kartını kullanan uygulamaları nasıl bulacağımıda bilmediğim için sorun devam edcek gibi duruyor,son umudum burası umarım çözüme burada kavuşurum 🙂

Dışarıdaki sistemde firewall ve antivirüs durumu nedir?

kulandığım antivirüsü soruyorsanız eğer kaspersky kullanıyorum komple güvenlik duvarı herşeyi o koruyor...

Gönderildi : 10/03/2011 14:28

(@rahmidilli)
Famed Member

Tcpview yazılımı ücretsiz olarak indirin kullanabilirsiniz(aktif networkü kullanan uygulamaları gösterir). Antivirüsünüzün firewall modülünü bir süre kapatıp o şekilde de deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 10/03/2011 14:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Kaspersky mi!? İşte sorunun kaynağını bulduk. Psikopat kaspersky vmware'a gıcık olmuştur ve saldırı olarak algılayıp engelleme yapıyordur.

Kaspersky'ı bir süre kapatıp deneme yapın. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir ancak tabii ki kaspersky'ı tekrar aktif etmemiz gerekir. Vmware için bir exception oluşturup yapılandırmanız gerekecek ama siz önce deneme yapın.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/03/2011 15:34

(@gencosarikaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Antivirüsün güvenlik duvarını kapatıp deneme süresini başlatıyorum bakalım ne gibi değişiklikler olacak....

cevaplar ve ilginiz için her ikinize de Teşekkürler ediyorum...[Y]

[color=#3366FF][b]MERT DOĞAN[/b][/color]

[color=#3366FF][b]Rahmi DILLI[/b][/color]

evet tekrar buradayım çünkü kaspersky'ın güvenlik duvarını kapattım, antivirüs korumasını devre dışı bırakıp programdan çıkış yaptım fakat sorunum hala devam ediyor şu an VMware'den yazıyorum.....

Gönderildi : 11/03/2011 18:03

Paylaş: