Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware esxi 4.1 ethernet performansı ve nic teaming

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@serkanpeksaglam)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, bu konuya tamamen yabancıyım, (vmnetwork standart switch network)

ancak gigabit switch ve birden fazla ethernet ile esxi performansını nasıl arttırabilrim.

konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

teşekkürler.

Gönderildi : 27/12/2010 22:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

fiziksel sunucu üzerindeki ethernetlerinizi esxi üzerinde etkinleştirin ve düzenlemelerini yapın.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/12/2010 12:34

(@serkanpeksaglam)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fiziksel sunucumda 1 adet gigabit ethernet var ama sanki yavaş kalıyor.

2. bir gigabit ethernet ilave edersem nasıl bir işlem yaparak bu hızı yükseltebilirim.

bazı vm'leri diğer ethernete yönlendirerek mi yoksa iki etherneti nic team yaparak tek ethernet gibi göstermek mi

gigabit switch var ama yönetilebilir değil, nic team bu switchte yapılabilirmi

Gönderildi : 28/12/2010 13:00

(@erenbalta)
Gönderiler: 170
Reputable Member

mümin bey dalga geçmek için mi bu cevapları veriyorsunuz yoksa toplam mesajınızı arttırmak için mi veriyorsunuz. Arkadaşım merak ettiği bir soruyu sormuş ayarları yap olur o gibi bir cevabı vermesenizde olurmuş...

Gönderildi : 05/06/2014 05:24

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

nic teaming le ilgili makaleleri inceleyebilirsiniz. 10k sas disk yada 7.2k diskler kullanıyor iseniz nic teaming farkını görmeniz zor.

disk,switch,Ethernet hız faktörünü etkileyen bir sürü unsur var.

tek donanım üzerinde birkaç sanal vm kullanacaksanız direk gigabit ethernetleri ayrıştırın performans tatmin edici olur.

nic teaming,in  gigabitte şahsen pek farkını göremedim 10k ve 15k disk ile.

mümin bey dalga geçmek için mi bu cevapları veriyorsunuz yoksa toplam mesajınızı arttırmak için mi veriyorsunuz.
Arkadaşım merak ettiği bir soruyu sormuş ayarları yap olur o gibi bir cevabı vermesenizde olurmuş...

Mümin Hocanın dalga geçtiği falan yokta sizdeki bu tepki biraz garip olmadı mı? 

Gönderildi : 05/06/2014 05:54

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Ürün ESXi 4.1. Ürün ile ilgili birşey merak ediyorsanız bunu yeni konu açarak ve bu link'i map ederek sorabilirsiniz. 2010 yılında bitmiş konuyu yeniden canlandırmak doğru değil. Ayrıca sizin yaptığınızda burada soru sormak değil direk eleştiri.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/06/2014 12:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar Sn Balta,

yoğunluktan ancak şimdi gördüm postunuzu. bu alemde benim dalga geçmek için iş yapmadığımı herkes bilir. kaldı ki benim yazmış olduğum post gayet net ve açıktır. Eğer soruyu soran arkadaşım böyle bir soru sorduysa konu hakkında az çok birşeyler biliyor demektir. Yada siz konu hakkında hiç birşey bilmiyorsunuz demektir.

Öncelikle ESX gibi ciddi bir platformun böyle forumlarda soru sorarak öğrenilemeyeceğini bildiğinizi umut ediyorum, eğer gerçekten öğrenilebilir diye düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. Bunun eğitimini almanız gerekiyor. Eğitimden sonra siz kurulumlarınızı yaparsınız takıldığınız bir nokta olur yada atlamış olursunuz bir noktayı ozaman forumlara sorabilirsiniz. Forumdaki kişiler boş boş dolaşan aylak insanlar değil. Hepsi bir kurumda çalışan arkadaşlarımızdır. Cevap veren kişi şahsi fikrini ve görüşünü yazar, ha bu cevap kişiyi tatmin eder etmez o başka yada sorusuna cevap olur olmaz ayrı bir olay. Ama en azından bir fikir ortaya atılır.

Saygılarılmla. 

Gönderildi : 05/06/2014 20:45

(@erenbalta)
Gönderiler: 170
Reputable Member

sizde haklısın fakat "Merhaba, bu konuya tamamen yabancıyım" diyen birisine bişeyler bildiğini varsayıp cevap vermeniz dahada tuhaf...sanırım siz bildiğiniz herşeyi karşınızdaki insanında bildiğini düşünüyorsunuz o yüzden böyle cevaplar veriyorsunuz..:) herneyse en nihayetinde amacınız insanlara yardımcı olmak bunun farkındayım müteşekkirimde sadece biz bilmediğimiz için burdayız onu anlatmaya çalışıyorum 🙂

Gönderildi : 06/06/2014 04:20

Paylaş: