Forum

Vmdk dosyaları impo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmdk dosyaları import edilemiyor

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,641 Görüntüleme
(@UfukKarabulut)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herkese merhaba

Yapımızda bulunan esxi sunucumuzda disk arızası oldu ve biz içindeki datastore altındaki tüm dosyaları sorunsuz bir şekilde aldık.Makinemize yeni disk takıp esxi 4.0 kurulumu yapıldı ve eski datastore mount edildi.Yalnız datastore içinde bulunan sanal sunucularımızı import edemiyoruz.Yeni sanal makine oluştururken 1 adet sanal sunucuma ait .vmdk dosyasını mevcut disk olarak göstererek açabiliyorum sanal sunucumu ama windows 2003 olan sanal sunucumun .vmdk  dosyasını yeni makine oluştururken göremiyorum.Yalnız dosya 2003 sunucuma ait .vmdk dosyası type kısmında file olarak gözüküyor ve bu .vmdk dosyasından 2 adet bulunmakta bir 0,46kb biride sonunda 2003-flat.vmdk şeklinde ama boyutu yüksek olan flat yazılmış olan.Bu konuda sizlerinde bilgi ve yardımlarınızı bekliyorum cevap ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 16/12/2010 19:33

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Yeni kurulumunuza var olan sanal makinelerinizi bulunduğu datastore da ki klasörüne girip vmx dosyasına sağ tıkladıktan sonra add inventory diyerek sanal makinelerinizi ekleyebilmeniz lazım. Sıfırdan sanal makine oluşturup disk eklemenize gerek yok diye düşünüyorum. Bu şekilde deneyip sonucu paylaşır mısınız?

Dosyalardan küçük boyutlu olan diskinizin tanım dosyası büyük boyutlu olan (-flat isimlendirmeli) ise sanal makinenizin diskidir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/12/2010 01:11

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim sabah dener sonucu burada sizlerle paylaşırım teşekkür ederim...

Gönderildi : 17/12/2010 01:35

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim sabah dener denemez sonucu burada sizlerle paylaşırım teşekkür ederim...

Gönderildi : 17/12/2010 01:35

(@SinanSEN)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba;

Daha önceden snapshot aldığınız bir vmdk dosyası ise snapshot dolayı hata alıyor da olabilirsiniz. 

Gönderildi : 17/12/2010 12:50

(@UfukKarabulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İlgi ve cevaplarınız için teşekkür ederim.Cevap vermem biraz uzun sürdü ama çözümü buldum ve bunun testlerinden dolayı biraz geç cevap veriyorum.Add to inventory seçeneginin çıkmaması ve vmdk dosyasını görmeme sorunu descriptor file isminde vmx ve vmdk dosyasının bilgilerinin bulunduğu bir dosyadaki oluşan sorun sebebi ile olduğunu tespit ettim vmware'in sitesinde bulunan videoda sorunun çözümü bulunmakta ve belki başka arkadaşların başına geldiginde rahat erişimleri için aşagıda paylaşıyorum kolay gelsin tekrar teşekkür ederim sizlere.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1002511

Gönderildi : 18/12/2010 19:20

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 18/12/2010 23:25

Paylaş: