Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v cluster de 2 serveride aktif kullanmak

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
316 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar , hyper-v cluster yapılandırdım ds3400 storage var storagede birtane raid 6 yaptım benim amacım şu 2 serveride aktif kullanmak birinde 2 tane sanal digerinde 4 tane sanal çalıştırmak istiyorum fakat bir türlü olmadı. sanalları kurdum nod 1 de 2 tanesini live migrationla nod2 ye geçirmek istediğimde tüm sanallar nod 2 ye geçiyor bunu nasıl çözebilirim. iyi çalışmalar. --------------------------------------------------------------------------------

Gönderildi : 12/11/2010 19:43

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Live Migration ile her seferinde tek sanal makine aktarılabilmekte. Birden fazla sanal makine seçildiğinde ise Quick Migration yapacaktır. Aktarmak istediğiniz sanal makinelerinizi tek tek mi node 2 üzerine aktarmayı deniyorsunuz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 12/11/2010 20:05

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

cevabınız için öncelikle teşekkür ederim

öncelikle configurationu söyliyim..

ıbm ds3400 storage var storagede raid 6 yaptım grup oluşturup makina isimlerini girdim nod1 ve nod 2 diye bu bu gruplara erişmesi için diskleri atadım.

hyper-v kurulumu yaptım clusteri yapılandırdım fakat benim istediğim 2 serverde ayrı ayrı servis çalıştırmak

mesela  nod1 üzerinde 1 tane web server sanal bir tanede sql server sanal olucak

nod2 de ise 1 tane web server ve bir tane sqlserver birtane terminal server olucak

hepsini nod1 de kuruyorum clustere dahil ediyorum bir makina üzerine gelip live migration yaptığımda tüm makinaları liver migration yaprak diger noda taşıyor bu neden oluyor anlamadım bir türlu

Gönderildi : 12/11/2010 20:21

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

tamamdır çözülmüştür teşekkürler.

Gönderildi : 15/11/2010 04:19

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

CSV enable edilmeli ve VM'ler bu birim içinde olmalı.

Gönderildi : 29/11/2010 00:19

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

çok dogru hocam bende aynen öyle yaptım ama araştırmalarım süeri biraz kasıntılı geçti ama olayı çözdüm teşekkürler cevaplarınız içinde.

Gönderildi : 29/11/2010 14:47

Paylaş: