Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-V de var olan wirless bağlatıyı göstermek

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
315 Görüntüleme
(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bilgisayarda 2 adet ( normal ve interneti aldığım (usb)wirless bağlantı) ethernetim var ve Hyper-V üzerie win 7 kurdum. external bağlantı kurmak istediğimde internet bağlantısı olan wirless interface si gösteremiyorum. orada gözükmüyor sadece internetin olmadı interface gözüküyor. bunu nasıl gösterebilirim? win7 için aygıt yöneticisinden baktığımda wirless takılı gözükmüyor.

Teşekkürler..

Gönderildi : 12/11/2010 14:29

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Serdem bey aşağıdaki postu inceleyiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/188493.aspx

Kolay gelsin

Gönderildi : 12/11/2010 18:46

(@SerdemAKSOY)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sağolun sorunumu çözdüm sonunda..

Gönderildi : 12/11/2010 22:42

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Çözümü paylaşırmısınız....

Gönderildi : 12/11/2010 23:00

(@SerdemAKSOY)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Melih Bey'in vermiş olduğu linkte buna benzer bir sorun çözüme ulaşmış ve aynı linkte  http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2010/04/18/hyper-v-zerinde-ki-sanal-makinelerde-usb-donan-m-kullan-m.aspx  M.Hakan CAN hocamızın makalesi paylaşılmış. Zaten makale ayrıtılı bir şekilde anlatmış usb'lerin nasıl kullanılacağını. Bende makaleyi izleyerek sorunumu çözdüm...

Ek olarak bir soru daha sormak istiyorum, Hyper-V üzerine kurduğum Win7 ekranını full screen yaptığım zaman ekran full olmasına rağmen görüntüm tam ekran oolmuyor, siyah ekran içinde aynı ebatta kalıyor. Bunun için ne yapmam gerekli..

Teşekkürler..

Gönderildi : 12/11/2010 23:40

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Öncelikle geçmiş olsun.Çözünürlükle ilgili bir sıkıntı olabilir.Oda değilse win7 updatelerini yaparsanız muhtemelen ekran kartı ile ilgili bir driver'ı bulucak ve kuracaktır.Bu şekilde çözülme ihtamli yüksek.Kolay Gelsin

Gönderildi : 13/11/2010 10:29

Paylaş: