Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware converter tib convert sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
498 Görüntüleme
(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam,

vmware converter 4.3 en son sürüme sahibim.Elimdeki acronis  home 2009 sanırım buda 12 sürümüne denk geliyor.Biraz araştırdım versiyonla ilgili bir sorun olabileceği yönde yazılar ile karşılaştım?Bu sorun ile karşılaşan varmı?Teşekkürler.

Gönderildi : 10/11/2010 01:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

evet home edition ile alınan tib imajları convert edemiyorsunuz ben de edemedim. bu belki home editiondan dolayı bir sorundur net emin değilim ama home edition dışında alınan acronis imajından convert edebildim.

eğer tib dosyasını atamazsanız Cold Clone deneyin.

kolay gelsin

Gönderildi : 10/11/2010 01:37

(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mümin hocam acronis sayfasında converter tool support sayfasında şu şekilde bir ibare "Conversion of an additional third-party disk image format: Acronis True Image 9"var.

Sanırım 9 versiyonundan sonrasını desteklemiyor ama bu biraz saçma gibi geliyor 9 geride kaldı biraz.Araştırdığım bir postta ise http://communities.vmware.com/message/1607548 bu sayfadaki postta aşağıdaki ibareyi buldum.Ne yapılmalı bu durumda.Bu arada hocam rica etsem Cold Clone biraz açarmısınız?

Acronis 2011 is not the same as Acronis 11.

If I'm not mistaken, the
Acronis version are/were as follows:

Acronis True Image Home 10
Acronis True Image Home
11
Acronis True Image Home 2009 ==> Version 12
Acronis True Image Home
2010 ==> Verison 13
Acronis True Image Home 2011 ==> Version
14

Supported verisons are: Acronis True Image 10.0, 11.0 (Home
product)

Gönderildi : 10/11/2010 02:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

evet destekleniyor diyor ama sorunlar çıkıyor. en azından sen ve ben bunu yaşadık.

kolay gelsin

Gönderildi : 10/11/2010 12:08

(@mustafakogce)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Konu biraz eski ama bugün benimde bir tane tib dosyasını Vmware üzerine taşımam gerekiyordu. Aynı hatayı bende aldım.

Çözümü biraz şaçma oldu. Dosya uzantısı "TIB" şeklide idi. bunu küçük harflerle yazarak "tib" yaptım ve hata vermeden işlemlere başladım.

Gönderildi : 14/09/2013 23:36

Paylaş: