Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

workstation 6.0 boot

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba vmware server 2003 kurdum erd comanderla başlatıp passwordunu sıfırlıycam fakat setupa boot önceliğini cd rom olarak göstermek istiyorum sanal server 2003 makinayı resetledikten sonra setupa bağlanamıyorum hemen server 2003 yeniden başlıyor ayrıca erd commander cd'sini taktığımda ondan başlamıyor direk server 2003 başlıyor...

Gönderildi : 21/05/2008 01:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

arkadaşlar merhaba vmware server 2003 kurdum erd comanderla başlatıp passwordunu sıfırlıycam fakat setupa boot önceliğini cd rom olarak göstermek istiyorum sanal server 2003 makinayı resetledikten sonra setupa bağlanamıyorum hemen server 2003 yeniden başlıyor ayrıca erd commander cd'sini taktığımda ondan başlamıyor direk server 2003 başlıyor...

Merhaba  , ekran da   vmware yazısını görünce  F2  yada Del  tuşuna basarak denedinizmi ?

Gönderildi : 21/05/2008 11:44

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Merhaba,

Vmware logosunu gordugunuz anda ESC tusuna basarak boot seceneklerini BIOS a girmeden de secebiliyorsunuz. Logo ekranini kacirirsaniz reset yapmayin (o sekilde de kacacaktir), sanal makineye CTRL+ALT+INS tuslariyla reset cektirin. Bu durumda logo ekranini gorebilmeniz daha olasidir.

Gönderildi : 21/05/2008 12:00

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

dediğinizide yaptım esc tuşuna basıyorum ama hiç birşey olmuyor anlayamadım f2 tuşu enter tuşu hepsini deyiyorum ama direk server 2003 başlıyor bu arada bu işlemleri yapmadan öncede erd commander cd'si cdrom'da takılı lütfen yardım edin...

Gönderildi : 21/05/2008 23:35

(@onurvatandas)
Estimable Member

Emin olmak icin soruyorum, CD imaji connected olarak isaretli degil mi?

ESC tusuna bastiginiz zaman boot secenekleri geliyor mu karsiniza? ESC tusuna basarken sanal makinenin ekraninin icindesiniz degil mi? Zaten fare kendini belli eder. 

Gönderildi : 22/05/2008 01:32

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

cdrom ayarlarına girdiğimde şunlar seçili device status connect at power on  connection use physical drive auto detect bunlar işaretli sadece...

Gönderildi : 22/05/2008 01:42

(@onurvatandas)
Estimable Member

Ilk defa boyle bir problem ile karsilasiyorum ve aklima da pek bir sey gelmiyor acikcasi. Uzaktan baglanip bakmayi oneriyorum ama bunu nasil yapabiliriz?

Gönderildi : 23/05/2008 00:59

Paylaş: