Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

virtual server 2005 sanal makineyi taşıma

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
318 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar virtual server 2005 ve server 2003 kurulu bir makinemde sanal makinelerim mevcut bunlardan bir iki tanesini farklı disklere taşımak istiyorum makineyi farklı bir diske nasıl taşıyabilirim.

Gönderildi : 29/09/2010 17:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Virtual Server üzerindeki makinaların diskleri VHD ve konfg. dosyaları VMC olduğu için copy-paste ile istediğin yere taşıyabilirsin.

Gönderildi : 29/09/2010 19:05

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

taşıdığımda makinelerimi yönetim kısmından göremiyorum eski yerlerine taşıdığımda yeniden görebiliyorum sanırım bir ayar gerekir doğal olarak ama yanlış bir şey yapmamak için henüz kurcalamadım

Gönderildi : 29/09/2010 19:12

(@Anonim)

taşıdığımda makinelerimi yönetim kısmından göremiyorum eski yerlerine taşıdığımda yeniden görebiliyorum sanırım bir ayar gerekir doğal olarak ama yanlış bir şey yapmamak için henüz kurcalamadım

VS üzerinde bununla ilgili özel bir ayar yok.Direk copy-paste ile taşıyıp web konsolundan makinayı göstericeksin.

Gönderildi : 30/09/2010 14:09

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

olmuyor malesef beceremedim sanırım

Gönderildi : 30/09/2010 14:12

(@Anonim)

olmuyor malesef beceremedim sanırım

O zaman aldığın hatayı veya ekran görüntüsünü paylaş bakalım.

Gönderildi : 01/10/2010 13:00

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

hata vermiyor sizin dediğiniz gibi gidip dosyaları farklı bir diske taşıyorum taşıdığımda ise virtual server manager i yeniden açtığımda ise sanal makinelerim sanki hiç kurulmamış gibi ekrandan kayboluyor. demek istediğim taşıdıktan sonra yapılacak mutlaka birşey olması gerekir virtual server otomatik olarak dizinleme yapıp sanal makinelerim nereye gitti dur path ini değiştireyim demez gibi geliyor bana

Gönderildi : 01/10/2010 13:26

(@Anonim)

hata vermiyor sizin dediğiniz gibi gidip dosyaları farklı bir diske taşıyorum taşıdığımda ise virtual server manager i yeniden açtığımda ise sanal makinelerim sanki hiç kurulmamış gibi ekrandan kayboluyor. demek istediğim taşıdıktan sonra yapılacak mutlaka birşey olması gerekir virtual server otomatik olarak dizinleme yapıp sanal makinelerim nereye gitti dur path ini değiştireyim demez gibi geliyor bana

Tamam işte, Virtual Server'a sen path göstericeksin.Anladığım kadrıyla diskinin yerini göremediği için boş siyah ekranda bekliyorsun.

Gönderildi : 01/10/2010 18:34

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

siyah ekran bile çıkmıyorki taşıdığım anda virtual server managerdan öyle bir makine yok oluyor. sanki hiç oluşturulmamış gibi yani

Gönderildi : 01/10/2010 18:53

Paylaş: