Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

cloud computing hakkında(teknik bilgi)

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
313 Görüntüleme
(@genell)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

cloud computing sistemini biraz açıklayabilirmisiniz..

ne olduğundan ziyade, nasıl yapılacağından..

yani datacenterımız hazır..sunucularımızda hazır.. bu sunucuları nasıl bir birine bağlayıp bu hizmeti verebiliriz?

sanırım sorum anlaşılacaktır..

iyi günler..

Gönderildi : 16/09/2010 04:17

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

http://www.cozumpark.com/blogs/podcast/archive/2010/05/02/podcast-cloud-computing-bulut-bili-imi.aspx

Hakan Uzuner'in bu podcastinizi dinlemenizi öneririm.Genel olarak cloud computingin ne olduğu açıkca anlaşılıyor.Bunun dışında Bugün (16.09.2010) da yapılacak 100. webcaste katılmanızı öneririm.

Gönderildi : 16/09/2010 04:27

(@genell)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sanırım geçen haftaki podcast. dinlemiştim.. kısmetse yarınkinede katılacağım..

gerçi yarınkini dinlemeden konuyu actım ancak, yarın anlatılacaklarda bu konu yani 'kurulumu!' anlatıcaklarını bilemiyorum..

tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/09/2010 04:37

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

cloud computing bir kurulum içeren  uygulama değil daha geniş bir kavramdır.O yüzden kurulum ile ilgili birşey anlatılmaz.Ancak şu olabilir örnek;cloud computing kavramında sharepoin online anlatılır sharepoint online nasıl hangi ortamda kurulur bulutta yerini alır gibi bir açıklama getirilebilir.

Gönderildi : 16/09/2010 04:43

(@genell)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sanırım kafamda tam oturtamadım..

Bu hizmeti, bir çok serverın ortak kullanılması ile veriliyor..sınırsız boyutuda buradan geliyor..

Bilmek istediğim..

örn: 100 serverı nasıl birleştirip bu gibi bir hizmeti sağlayabilirim.

ayrıca farklı datacenterlarda bulunan serverlarıda nasıl bunlara bağlayabilirim?

100 makineyi ..  kimine 2 cekirdek kimine 24 çekirdek.. kimine 3 gb ram kimine 24 gb ram.. paylaşımı yapabilirim....

Gönderildi : 16/09/2010 05:01

Paylaş: