Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware ESXI Mouse cok yavas calısıyor

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,161 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

VMware  ESXI kurdum uzerıne xp kurdum fakat Mouse cok yavas calısıyor  1gb ram 40 gb dısk alanım var

tesekkurler

Gönderildi : 12/09/2010 03:25

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

VMware Tools yüklediniz mi? Yüklemediysek yükleyelim. Eğer yüklediysek Display Properties de Settings sekmesine gelip al tarafta bulunan Advanced a tıklayalım. Açılan pencerede Troubleshoot sekmesine gelelim ve Hardware Acceleration bölümünü Full e ayarlayıp OK diyerek kapatalım. Sistemimizi yeniden başlatmamızı isterse yeniden başlatalım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 12/09/2010 03:45

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Hakan Hocam

ESXi 4.1 versionunu kurdum bu version icinde wm tools gelıyormu ekran kartı ozellıklerınde  Hardware Acceleration bolumu full olarak ayarlı

VMware Tools ıcın bana tam link verebilirmisiniz

tesekkurler

Gönderildi : 12/09/2010 17:10

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Hakan hocam

http://packages.vmware.com/tools/esx/4.1/windows/x86_64/index.html   indirdim bu nu sanal makınam uzerınemı yoksa vm server uzerındemı calıstıracagım

tesekkurler

Gönderildi : 12/09/2010 18:17

(@m-hakancan)
Noble Member

Maalesef VMware, ESXi 4.1 versiyonuyla birlikte VMware vSphere Client uygulamasını kurulum paketinin içerisinden çıkardı. Bu anlamsız yöntem nedeniyle ilgili uygulamayı https://www.vmware.com/tryvmware/p/activate.php?p=free-esxi&lp=1 adresinden indirmek durumunda kalıyoruz. Kurulumu yaptıktan sonra ESXi sunucunuza bağlanabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 12/09/2010 18:22

(@m-hakancan)
Noble Member

Ben vSphere Client ile ilgili bilgiyi vermişim ki yanlış olmuş. Kusura bakmayın.

VMware tools u yüklemek için vSphere Client uygulaması ile bağlandığınız sanallaştırma sunucunuz üzerinde ki sanal makinenize sağ tıklayıp Open Console diyelim. Ardından XP nizde oturum açın. Daha sonra konsol da VM menüsüne gelip burada Guest kısmına geçip Install VMware Tools seçeneğine tıklayın. VMware Tools cd si otomatik olarak sanal makinenize bağlanacak ve karşınıza kurulum ekranı gelecektir. Kurulumu Complate seçeneğini kullanarak tamamlayalım. Sanal makineyi yeniden başlattığınızda VMware Tools makinenize yüklenmiş olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 12/09/2010 18:52

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar tekrar onemli degil

vm tools ben sanal xp uzerınde exract yapdım daha sonra setup yapdım device managerde ekran kartı ve baska bir donanım vardı calısmayan tools kurduk dan sonra mouse hızlandı ekran kartını da tanıdı

bir sorum daha olacak  VMware tools u ben kurmus oldugum butun sanal server 2008 olsun veya xp olsun yada server 2003 olsun hepsıne aynı tool kurabılırmıyım

tesekkurler ilginiz icin

Gönderildi : 12/09/2010 22:00

(@m-hakancan)
Noble Member

Sorunun çözülmesine sevindim.

VMware tools uygulamasını Windows ve Linux için ayrı olarak düşünebilirsiniz. Tüm Windows server ya da client versiyonları için aynı kurulumu yapmak yeterli olacaktır.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 12/09/2010 23:03

(@ILKERSEFEROGLU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar yardımlarınız ıcın cok tesekkurler

iyi calısmalar

Gönderildi : 12/09/2010 23:41

(@m-hakancan)
Noble Member