Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware esxi 4.1

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@memisayata)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar değerli arkadaşlar,

Öncelikle Tüm Arkadaşların bayramını kutlarım,

Sanallaştırma Teknolojileri başlıklı formunuzdan ve internet üzerinden okudugum makaleler üzerinden vmware esxi 4.1 uygulamaları yapmaya basladım, uygulamalarda hotelde kullandığım serverlar üzerindede deneme uygulamaları yapmaktayım, fakat suan'a kadar çözümpark sayesinde kafamda olusan sorulara ve uygulamada olusacak sıkıntılara çözüm buldum,

Suan ki uygulamamda da bir kaç sorum olacak,

1. dc ve sql olmak üzere 2 sanal sunucu bulunmakta, DC sunucumu power on yapıyorum ve açılısta ctrl+alt+delete ekranı gelıyor, uzak masaüstü açık makınamın fakat bağlanmak istediğimde bağlanamıyorum, consol ekrenından ctrl+alt+delete ile actıgım zaman uzak masaüstü baglantı sağlıyorum, sanırım sunucu log on olduktan sonra sanal sunucudaki ağ bağdaştırıcım aktif oluyor,

2. fiziksel sunucuma, VMware vSphere Client ile local ağımdan baglantı kuruyorum, fakat ben dışardan modem ip adresimi yazarak sunucuma bağlanmak istiyorum, port ayarlarını fiziksel sunucum uzerınden mı yapmam gerekıyor, yoksa default port war mı?

SORDUGUM SORULAR MANTIKSIZ VEYA COK BASIT OLABILIR, FAKAT BILMEDIGIM BIR KONUYU YENI OĞRENMEYE CALISIYORUM, YANLIS AKSETTIGIM VEYA ATLADIGIM BIR YER OLURSA DUZELTIRSENIZ SEVINIRIM.

ANLAYISINIZ ICIN TEKRARDAN TŞK EDERIM

SAYGILARIMLA,

Gönderildi : 10/09/2010 19:50

(@memisayata)
Eminent Member
Konu başlatıcı

1. sorumun cevabını çözdüm sanırım,

VMware vSphere Client 'den oluşturmus olduğum dc sanal sunucumun uzerınde , guest , install/upgrade vmware tools yaptım ve calısın dc isletim sistemim uzerınde kurulum ekranı cıktı,

kurulum bıttıkten sonra restart yaptım ve ctrl+alt+delete ekranında, clıent pc uzerınden sunucumun adını girerek baglantı sağladım,

Saygılarımla...

Gönderildi : 10/09/2010 21:35

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Dışarıdan vSphere Client uygulaması vasıtasıyla sanallaştırma sunucunuza mı erişmek istiyorsunuz? Yoksa sanal makinenize dışarıdan uzak masaüstü mü yapmak istiyorsunuz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 11/09/2010 00:06

(@memisayata)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Dışarıdan vSphere Client uygulaması vasıtasıyla sanallaştırma sunucunuza mı erişmek istiyorsunuz? Yoksa sanal makinenize dışarıdan uzak masaüstü mü yapmak istiyorsunuz?

Kolay gelsin...

vSphere Client uygulaması vasıtasıyla sanallaştırma sunucuma bağlanmak istiyorum...

Gönderildi : 11/09/2010 00:18

(@m-hakancan)
Noble Member

Firewall nuz var ise 902 ve 903 numaralı portlarınızı açmalısınız. Ayrıca modemden de aynı portları sanallaştırma sunucunuza yönlendirmeniz gerekecektir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 11/09/2010 00:27

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member

Merhabalar hakan hocam

Dışarıdan vSphere Client uygulaması vasıtasıyla sanallaştırma sunucunuza nasıl erisebilriz

tesekkurler

Gönderildi : 12/09/2010 22:21

(@memisayata)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Firewall nuz var ise 902 ve 903 numaralı portlarınızı açmalısınız. Ayrıca modemden de aynı portları sanallaştırma sunucunuza yönlendirmeniz gerekecektir.

Kolay gelsin...

MERHABA TEKRARDAN HAKAN HOCAM;

EVET DEDIGINIZ GIBI PORTLARI ACTIM, BIR KAC MAKALEDE DE OKUDUM VE 443 PORTUNUDA ACTIKTAN SONRA SONUCA ULASTIM,

ILGINIZ ICIN TEKRARDAN COK TSK EDERIM,

Gönderildi : 12/09/2010 22:41

(@memisayata)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar hakan hocam

Dışarıdan vSphere Client uygulaması vasıtasıyla sanallaştırma sunucunuza nasıl erisebilriz

tesekkurler

SEFEROGLUILKER KARDESIM ;

HOCAMIN DA DEDIGI GIBI , 902 , 903 VE 443 PORTUNU ACTIGIN ZAMAN ERISEBILIRSIN,

UYGULAMASINI YAPTIM, DISARDAN BAGLANABILIYORUM,

SAYGILARIMLA...

Gönderildi : 12/09/2010 22:44

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 12/09/2010 23:00

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member

Merhabalar

Siz VM server baglanırken hangi yazılım uzerinden baglanıyorsunuz vSphere Client mı

tesekkurler

Gönderildi : 13/09/2010 02:18

(@m-hakancan)
Noble Member

Merhabalar;

Doğrudur. vSphere Client uygulamasını kuracağınız herhangi bir bilgisayar üzerinden (eğer 902,903 ve 443 no lu portlar sunucunuzun bulunduğu yerde ki firewall üzerinde açık ve yönlendirilmiş ise) bağlanabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 13/09/2010 12:04

(@SalihPALA)
Gönderiler: 67
Estimable Member

Vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim. Bende aradığım sorunun cevabını aldım..

Gönderildi : 13/09/2010 12:59

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 13/09/2010 13:47

Paylaş: