Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ESX4.0 ve DPM

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@BarisSecilmis)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

ESX 4.0 Sunucum üzerinde Microsoft ailesinden dpm 2010 ile backuplama işlemlerimi gercekteştirebilirmiyim? VM üzerinde böle bir desteğin olduguna dair bir makaleye rastlayamadım.Şayet gerçekleştiremiyorsam, hostalarım üzerindeki system state ,exchange,sql gibi backuplarımı 3rd party hangi yazılımlar ile alabilirim

Teşekkürler

Gönderildi : 14/06/2010 12:21

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

DPM 2010 yazılımını ESX4.0 host üzerine Guest OS olarak kurabilirsiniz.

DPM 2010 yazılımı ile birlikte ESX 4.0 host üzerinde barınan diğer Microsoft işletim sistemlerini, Microsoft uygulamalarını ve Microsoft OS üzerinde barınan dosya ve klasörleri koruma altına alabilirsiniz.

Fakat;

DPM 2010 yazılımı ile ESX 4.0 host üzerinde barınan Guest OS' lerini host based olarak yedekleyemezsiniz. DPM 2010 yazılımı sadece Hyper-V sunucu sanallaştırma teknolojisi için Host Based koruma gerçekleştirebilmektedir.

Gönderildi : 14/06/2010 14:38

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim,

Şuan veeam backup urunlerini inceliyordum http://www.veeam.com/  daki backuplama urunlerini daha önce kullandınızmı. HOST tabanlı backup haricinde sql exchange system state backup gibi yedekleme sistemlerinide kullanmam mumkunmudur

Gönderildi : 14/06/2010 16:14

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;
R/E.

Bahsetmiş olduğunuz ürünler için herhangi bir tecrübem bulunmamaktadır.

Gönderildi : 14/06/2010 17:02

(@HuseyinALKAN)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Merhaba,

Yedekleme için Vmware in ücretsiz bir tool u olan Vmware Data Recovery yi kullanabilirsiniz. Bu tool u lisanslı sürümlere kurabilmektesiniz. client yazılımına eklenmektedir.

Client üzerinden anlık olarak yedek alabilmektesiniz fakat bir yedekleme planı ile yedek alacağınız zaman vcenter istemektedir.

Eğer sisteminizde vcenter mevcut ise bunu kullanabilirsiniz. kullanımı oldukça basit.

Ben vcenter istediği için denemelerimden sonra kullanmadım.

şuan Acronis ile yedekleme işlemi yapmaktayım.

Saygılarımla,

Gönderildi : 14/06/2010 20:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba hocam host based nedir

Gönderildi : 21/06/2010 17:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

DPM yerine size Vizioncore (Quest Software) ürününü öneririm size. Hayat Bilgi Teknolojileri ile irtibata geçebilirsiniz.

gerçekten çok başarılı bir ürün.

kolay gelsin

Gönderildi : 21/06/2010 17:28

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

merhaba hocam host based nedir

Merhaba; Host Tabanlı koruma, Host sunucu üzerinde barınan Sanal işletim sisteminin sahip olmuş olduğu sanal diskin yedeklenmesi anlamına gelmektedir.

[img] http://redmondmag.com/Articles/2009/10/01/~/media/ECG/redmondmag/Images/2009/10/dpm%20hyper%20v%20A.ashx [/img]

Gönderildi : 21/06/2010 19:33

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgiler için teşekkür ederim, arastırmalarımız sonucu emc avamar yazılımına karar kıldık.Demolar sonrası dusuncelerimi paylasacagım

Gönderildi : 28/06/2010 13:26

Paylaş: