Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper- V Remote Desktop IP Virtulization

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba windows2008 r2 üzerine Hyper- V kurdum ve bunu domain yaptım.  bunun üzerine 2 adet windows 2008 r2 remote desktop sunucusu kurdum. ip virtulazition bölümünü kurmak istedğimde

the processor on this computer is not compatible with hyper_v to install this role the processor must have a supported of harrdware virtualization and enable on bios 

hatası veriyor ama benim donanımım destekliyor ve açık zaten açık olmasas Hyper- V kuramam. ayrıca domain üzerine kurmak istediğimde remote desktop ip virtualization  kuruyorum sadece sanallara kuramıyorum

Gönderildi : 10/06/2010 20:59

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Hyper-V host sunucusunu başarılı bir şekilde kurmussunuz. Ok.

Bu host üzerine iki adet Guest Sunucu kurmussunuz Ok.

Fakat guest sunucu üzerine RDH Rolünü değil, tekrardan hyper-v rolünü kurmaya çalışıyorsunuz. Hata uyarısı bunu gösteriyor. Guest sunucu üzerinde VCPU olduğu için sanal bir platform daha kuramazsınız.

Guest sunucu üzerinde RDH sunucu rolü çalışmakta olup, bu rolü kurduktan sonra RD IP Virtilization özelliğini aktif duruma getirebilirsiniz..

Gönderildi : 10/06/2010 21:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

fatih bey

remote desktop ip virtulation u guest üzerine kurmak isterken bu hatayı veriyor. ip virtualization işaretleyince hiper-v

de kurulmalı işaretleyince oda geliyor. ozaman anladığım kadarıyla sanal bmlüme remote desktop ip virtulaziyon servisini kurmayacağız

öyle değilmi

Gönderildi : 11/06/2010 01:05

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2010/04/18/remote-desktop-_3101_p-virtualization.aspx

yukarıdaki mevcut uygulama Hyper-V guest ortam üzerinde kurulmuştur. Rd IP Virtulization uygulamasıdır.

Sizin kurmak istediğiniz Remote Desktop Host Servisinin Remote Desktop Virtulization Host Servisidir. Farklı bir uygulama.

evet. bu bileşeni Guest ortam içinde barındıramazsınız ! Bu rol için Hyper-V Rolü yüklü olmak zorundadır.

Bu w08 R2 ile birlikte gelmiş olan yeni bir yetenektir. VDI ortamları için kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Eğer HV Host üzerinde Guest OS olarak W7 client işletim sistemlerini barındırmak isterseniz yani Bulut bilişim sistemini (VDI) kullanmak isterseniz bu role ihtiyacınız vardır.

Bu yeni teknolojinin çalışma mantığı aşağıdaki topoloji içinde anlatılmaktadır.

[img] [/img]

Gönderildi : 11/06/2010 01:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam

Gönderildi : 11/06/2010 03:27

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

R/E.
Kolay Gelsin.