Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware vCenter Converter Hk.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

VMware vCenter Converter Standalone 4.0.1 versiyonu ile uzaktan bağlanıp DC yi sanala cevirmek istiyorum.

1.Specify Source kısmını başarı ile geçtikten sonra 2. kısımda Specify Destination bölümünde VMware Infrastructure Server Details kısmında

-Server

-User Name

-Password soruluyor burada takılıyorum. Ben buraya sanala dönüştüreceğim Server in bilgilerini yazıyorum fakat olmuyor.

Acaba ESX server falan mı gerekli bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 25/05/2010 15:41

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İlaveten Vmware Converter 3.0.3 versiyonunda normal olarak sanala dönüştürebiliyorum...

Gönderildi : 25/05/2010 16:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

VMware vCenter Converter Standalone 4.0.1 versiyonu ile uzaktan bağlanıp DC yi sanala cevirmek istiyorum.

1.Specify Source kısmını başarı ile geçtikten sonra 2. kısımda Specify Destination bölümünde VMware Infrastructure Server Details kısmında

-Server

-User Name

-Password soruluyor burada takılıyorum. Ben buraya sanala dönüştüreceğim Server in bilgilerini yazıyorum fakat olmuyor.

Acaba ESX server falan mı gerekli bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar...

sanala dönüştüreceğiniz değil sanal makinanızı içinde bulunduracağınız vmware makinasının bilgilerini girmeniz gerekiyor orda

Gönderildi : 25/05/2010 16:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hatta o ekranda sag kosedeki (mavi ) okları açarsanız su sekilde bir açıklama bulabilirsiniz.

Supported VMware Infrastructure products:

• ESX Server 3.0, 3.5 and 4.0

• ESXi 3.5 and 4.0 Embedded

• VMware vCenter Server 2.0, 2.5 and 4.0

Gönderildi : 25/05/2010 16:59

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Vasfi Bey,

1.VMware Infrastructure virtual machine

2.VMware Workstation or other vmware virtual machine. secenekleri mevcut.

VMware 7.0 versiyonunu kullanıyorum Converter ise 4.0.1 ilk seceneği sectiğim zaman

- A general system error occurred No such host is known hatası veriyor.

ikinci senecekte ise

- The operation failed for vmsrv/vm (pc adı ve paylaşımdaki klasörüm) due to in correct user credentials. hatası alıyorum

Yapmak istediğim Converter programı ile uzaktan DC (Server 2003) fizikseli sanala çevirmek.

Şimdiden teşekkür ederim..

Gönderildi : 26/05/2010 12:41

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Problemi hallettim. Connect olurken domain adı / kullanıcı adı şeklinde yazmam gerekiyormuş sıkıntı kalmadı şuan. Desteğiniz için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 26/05/2010 14:45

Paylaş: