Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware esxi4 server2003sbs makinaya com port tanıtma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
395 Görüntüleme
(@PowerUser)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

geçenlerde serverımızı  yeniledik  vmware  esxi 4  kurduk ve  sbs yi  sanallaştırdık ancak  fax modem  için  com port'u tanıtmam lazım   bunu nasıl yapıcam   server editten   serial port u  ekledim  karşıma  iki seçenek çıktı  use output file  ve  use named pipe  çıktı bunlar ne demek   nasıl tanıtabilirim  fikri olan var mı  mümkünse resimli olursaçok iyi olur

Teşşekkürler

Gönderildi : 22/04/2010 02:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sanallaştırma makaleleri altında zannedersem böyle bir makalemiz mevcut bir incelermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/04/2010 12:11

(@PowerUser)
Active Member
Konu başlatıcı

Maalesef makaleyi bulamadım

Gönderildi : 22/04/2010 14:20

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Maalesef http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1003129 adresinde bahsettiği gibi ESXi sürümünde sunucu üzerindeki fiziksel seri ve paralel portları sanal makinelere atayamıyoruz. Eklemek istediğinizde fiziksel portu kullan seçeneği seçilemez durumda gelecektir. Aynı durum usb donanımlar için de geçerli ve bu donanımı usb over network şeklinde çalışan donanım ya da yazılımlar vasıtasıyla çözebiliyoruz. Benzer şekilde çalıştığını düşündüğüm http://www.fabulatech.com/network-serial-port-kit.html yazılımı test eder misiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 22/04/2010 14:57

(@PowerUser)
Active Member
Konu başlatıcı

Server üzerindeki  usbleri sorun olmadan  herhangi bir aparat kullanmadan tanıttım  o sorunn olmadı ama  eski  seri port fax modemde sorun oldu   destek olmadığını  öğrendim  seri portu  usb ye yada  direkt usb modem alıcam  takacam    ilginize teşşekkürler 

Gönderildi : 23/04/2010 00:00

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 23/04/2010 01:35

Paylaş: