Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

HyperV Resetleniyor

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@CaglarCapanoglu)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi çalışmalar.

Hyperv içerisindeki VM de bir değişiklik yapılıpta sistem yeniden başlatılınca VM ile birlikte Hyperv de(fiziksel makinada) resetleniyor. Tüm güncellemeler yüklü İşletim sistemi 2008 R2 enterprise.

Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 19/04/2010 16:28

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Değişiklikten kastınız?

Gönderildi : 21/04/2010 19:45

(@CaglarCapanoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serhat Hocam,

Öncelikle geç yanıt verdiğim için kusuruma bakmayın şehir dışında olduğum için ancak bakabildim foruma.

Değişiklikte kastım şu örneğin Vm üzerinde bir güncelleme yaptınız veya yeni bir aygıt eklediniz ve sistemi yeniden başlatmanız gerekiyor işte bu adıma yeniden başlat dediğim anda Fiziksel (HyperV yüklü olan ana makinam) sunucum da resetleniyordu.

Kesin emin değilim ama gözlemlediğim kadarıyla bu olay yazılımsalın dışında birazda fiziksel olabilir çünkü network kartının yetersiz kaldığını düşünüyorum birkaç kez VM üzerinde update ve data transferi işleminin yoğun olduğu sıralarda yapılan uzak masa üstü istekleri bile sistemin resetlenmesine sebeb oldu event loglarını incelediğimde bilinmeyen sebeple kapatıldı tarzında mesajlar var ancak bu işlemlerden birinde performans monitörün görüntüsünü yakaladım ağ trafiği %100(Fiziksel makinada) olarak birkaç saniye çalışıp sistem resetlendi. Bu da bir sorunun bir parçası olabilir ancak benim aklıma takılan şu hocam güncelleme veya başka bir yazılım yüklemesi sonrası sistemi(VM) yeniden başlat dendiğinde nasıl olurda fiziksel sunucuyuda resetliyebilir.

Gönderildi : 26/04/2010 14:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Fiziksel de resetleniyor derken fizikselin de yeniden başladığını (düzgün bir şekilde) kastediyorsunuz yoksa ani bir resetleme (sistem çökmesi tarzı) mi yaşanıyor?

Gönderildi : 26/04/2010 15:56

(@SLMHMT)
Gönderiler: 1
New Member

Sayın Capanoglu,

Eğer işlemciniz Intel Xeon 5500 ise aşağıdaki linke bakmanızı tavsiye ederim.

http://support.microsoft.com/kb/975530

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/04/2010 19:40

(@CaglarCapanoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mert Bey,

Evet fiziksel makina resetleniyor düzgün bir şekilde kapanmasına gelince Serhat hocamada yazdığım gibi bu uzak masa üstü bağlantısı yapmaya çalışırkenki kapanmalar beklenmedik sistem kapanmalarıdır. Ama diğer işlemlerde örn. güncelleme vb gibi sistem düzgün olarak resetleniyor.

Gönderildi : 26/04/2010 19:49

(@CaglarCapanoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sayın SLMHMT,

Gönderdiğiniz linki ineliyemedim ancak işlemcim xeon e5320 linki tam inceliyip geri dönüş yapıcam

Gönderildi : 26/04/2010 20:13

Paylaş: