Forum

Duraklatıldı - Krit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Duraklatıldı - Kritik Hatası.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,560 Görüntüleme
(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Hyper V Serverdaki sanal sunucularımı ne zaman başlatsam otomatik olarak durumları Duraklatıldı - Kritik konumuna geçiyor. Serverım C: drive ında kurulu ben E drive ını bitirdim. Bundan dolayı neden böyle bir hata veriyor. Hyper V server ın  sanal serverların bulunduğu disklere de mi ihtiyacı var. Diğer drive larda En az kaç gb  boşluk bırakmam gerekiyor ?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 12/04/2010 21:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, Makaleler bölümünde Hyper-v ile ilgili her türlü detayı bulabilirsiniz, search etmeniz yeterli.

Gönderildi : 13/04/2010 01:22

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Hyper-V sanal makinelerinizin disklerinin bulunduğu disk alanını kontrol eder eğer diskte ki boş alan 2 Gb ın altına düşmüş ise Event Log a Warning mesajları düşmeye başlar. Burada ki boş disk alanı 200 Mb altına düştüğünde ise veri kaybının önüne geçmek için sistem otomatik olarak sanal makinelerinizi duraklatır ve kritik olarak etiketler. Dolayısıyla sanal disklerinizin bulunduğu disk sürücünüzde yer açmanız gerekiyor ki sanal makineleriniz tekrar çalışır duruma gelebilsin. C ve E sürücüleriniz hakkında söylemek istediğinizi anlayamadım biraz açıklarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 13/04/2010 01:45

(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanal makinelerin .vhd dosyalarını E drive ında tanımladım. Burada bütün sanallarım fixed size iken neden 200 Mb gibi bir sınır var ? Bu 200 Mb nerede kullanılıyor ? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/04/2010 12:21

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Snapshot almış olduğunuz bir sanal makineniz var mı?

Ayrıca Ben Armstrong tarafından fixed size lı diskler kullanıldığı zaman da bu tarz bir olay ile karşılaştıklarını ve bunun bir bug dan kaynaklandığından bahsetmiş.

"One final note to make – due to a bug in the current version of Hyper-V –
it will file warning messages and place the virtual machine into
paused-critical even if the virtual machine is using fixed size virtual
hard disks, and the drive that is storing the disk runs out of space for
some other reason."

Daha detaylı bilgiye http://blogs.msdn.com/virtual_pc_guy/archive/2009/04/22/why-is-my-virtual-machine-paused-critical-hyper-v.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 13/04/2010 14:03

Paylaş: