Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware ESXi 4.0`a NAS`ı nasıl bağlayabilirim?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@egetoprak)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

ESXi 4.0 kurudum ve raid5 olarak çalıştırdım.Fakat disk alanı olarak yeterli yerim olmadığından diğer sunucu imajlarını koyamıyorum.Elimde Promise NS4600 NAS (Linux) var.Bunun üzerinde gerekli linux izinlerini vermeme rağmen ,vsphere-configuration-add storage-network file systemden ekleme yaptığımda , NFS haklarıyla ilgili hata veriyor.Ayrıca Roaming Profilelarının NAS üzerinden çalışması ve ESXi 4.0 sunucusunun NAS la  bağlantısı hakkındaki tecrübelerinizi , önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

Not : USB diskle bildiğim kadarıyla çalışmıyor dönüştürücü istiyor

Gönderildi : 18/03/2010 17:23

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Merhaba,

ESX ile NFS kullanmak icin no_root_squash parametresini kullanmalisiniz. Bir deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 23/03/2010 01:08

(@berkse)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhaba bende proware bir storage aldım NFS protokolünü destekliyor ancak; root bilgilerini firma vermiyor. ESxi ye bunu nasıl bağlayabilirim yardımcı olabilirmisiniz?

Gönderildi : 28/03/2010 15:33

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Oncelikle NFS version3 un desteklendigini soylemeliyim. Eger ki v4 deniyorsaniz olmayacaktir. Bu tarz NFS cihazlari icin ayrica ayar yapmaya gerek yok diye biliyorum, ben baska storage lari hic bir ayar yapmaksizin kullanabilmistim. Yapmaniz gereken sey, NFS Share olusturmak ve ESX Server a add storage deyip nfs server in paylastirmis oldugu share in path ini duzgun bir sekilde girmek.

Gönderildi : 28/03/2010 22:40

Paylaş: