Forum

VMWARE Sanallaştırm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMWARE Sanallaştırma sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@ahmetbardakci)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Windows 2000 Profesyonel server sistemimi vm ortamına aktarmak istiyorum fakat aktarım tamamlandıktan sonra sanal pc açılırken mavi ekran hatasında disk kontrolcusu tanımlanamıyor gibi bir hata veriyor. internette arastırdım diski scsi yerine ide olarak secin duzelır demısler ama o da olmadı. driver load ettim imaj aldım converter denedim olmadı nedendir acaba bu sorunu yasayıpta cozume ulasabılen var mı??

screenshot alttaki gibi 

http://www.resimupload.com/ds932974924_aj.html

Gönderildi : 17/03/2010 23:14

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

windows 2000 cd ile açıp kurtama konsolundan chkdsk başlatırsanız sorununuz çözülebilir.

Bu işlem için aşagıdaki makale size yol gösterecektir.

İyi çalışmalar.

http://support.microsoft.com/kb/229716

Gönderildi : 18/03/2010 01:09

(@ahmetbardakci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

denedım fakat sonuc yıne aynı arastırmalarıma gore acpi driver sorunu gıbı gorunuyor bu fakat bu driverlerı bır turlu bulamadım. 

Gönderildi : 19/03/2010 14:35

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Aktarimi hangi program ile yapiyorsunuz?

Gönderildi : 23/03/2010 01:10

(@ahmetbardakci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aktarım ıcın vm converter acronıs denedım hep aynı sonucu almıstım fakat bugun anakartın sıtesınden drıver ındırdım bıkactane ımplement ettıkten sonra acıldı sıstem ama test asamasında tamsonuca ulasınca sızlere de bılgı verecegım ınternettekı arastırmalarımda bu konuda dertlı bıcok kısı var 

sorununun kaynagı kısaca soyle

oem pc lere kurulan server sıstemler acpi yani gelismis guc sıstemı kullanmakta ama vm bunu desteklemıyor ve convert ıslemı sırasında acpi de alındıgı ıcın vm kendı drıverlerınden buna uygun bırsey bulamayınca cakıyor benım anlaadıgım bu nette bırcok kısı de bunları yazmıs hemen hemen  

Gönderildi : 23/03/2010 01:30

(@ahmetbardakci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar tekrar,

Sorunu su sekilde cozdum;

acronis ile imaj aldım daha sonra imajı acarken son sekmede unıversal driver update sectım ve benden acpi driverleri istedi buraya ntoskrnl.exe ve hall.dll aktardım . bu sekilde ımajı actı ve sıstem cıldı su an ıkı tane vm bu sekılde calısıyor zmanım olunca daha detaylı yazacagım. 

arastırmalarım sonucu en kolay cozumun acronis ile imaj aldıktan sonra başka bir pc uzerınde acronis converter tool ile tib dosyasını vmdk ya cevirip lun ıcıne kopyalayıp vm e mount edıp calıstırmak kesınlıkle sorunsuz acılıyor ve calısıyor. buda bir yontem tavsıye ederım

bu sekılde sorunlu ıkı sıstemım vardı bırını ılk yontemle ıkıncısını dıger yontemle yaptım ıkısıde saglıklı calısıyor su anda  

Gönderildi : 15/04/2010 17:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Acronis universal restore ya da tib dosyasını vmdk ya çevirmek gibi çözümler son derece başarılıdır. Siz çözüme ulaşmışsınız zaten. Geri bildirim için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 28/04/2010 14:50

Paylaş: