Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vSphere

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@VeysiGumus)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar mrb,

Vmware ESXi 4.0 yüklü bir sistem windows clientten bağlandığımda vSphere yönetim panelini yüklüyor bu yönetim paneli ücretlimi.

Gönderildi : 28/12/2009 13:47

(@MertAkar)
Gönderiler: 4
Active Member

Evet ücretli...60 günlük deneme sürümü var

Gönderildi : 28/12/2009 14:08

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

mert  hocam cevap için teşekkür ederim.

60 gün deneme sürümü bittiğinde lisanslama yapılmasa sanal makinleri yönetmek için bir çözüm mevcuttmu free olarak.

Lisanslama yapılırsa lisans ücreti tahmini olarak ne kadardır.

Saygılar 

Gönderildi : 28/12/2009 14:40

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

VMware ESXi 4.0 ücretsiz sürümdür. İlk kurduğunuzda tüm eklentileri açık bir şekilde 60 gün kullanabilirsiniz. 60 gün bittikten sonra da e-mail adresinize gelen lisans kodu ile ürünü süresiz olarak lisanslı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak eklentiler iptal olacaktır ve VMware den teknik destek alamayacaksınız. Biz bu şekilde yaklaşık 7 adet sunucuyu sorunsuz ve ücretsiz olarak kullanıyoruz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 28/12/2009 16:23

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam ben esxi 4.0 yüklerken keyleri girmiştim 60 gün sonra eklentiler iptal olacak derken ben vSphere esxi sunucuma bağlanabilecekmiyim sunucuları durdurup başlatabilirmiyim .

Gönderildi : 28/12/2009 21:34

(@m-hakancan)
Noble Member

Eklentilerden kastım High Avaliability, Vmotion, Storage Vmotion gibi özellikler. Bu özellikler aldığınız lisansa göre aktif olmaktadır.

Esxi sunucunuzun kurulumunu tamamladıktan sonra vsphere konsolu ile bağlandığınızda Configuration sekmesine gelelim soldaki listeden Licensed Features linkine tıklayalım. Açılan kısımda 60 günlük deneme süresince kullanabileceğiniz özellikleri görebilirsiniz. Dilerseniz 60 gün boyunca bu özellikleri kullanabilirsiniz. Ancak 60 gün sonunda ücretsiz sürümü kullanmanızı sağlayacak olan lisans anahtarını girdiğinizde bu özelliklerin çoğu görünmeyecektir.

Ancak bu işlemden sonra da dilediğiniz gibi yeni sanal sunucu oluşturabilir, silebilir, convert edebilir ve kapatıp açabilirsiniz. Sanal sunucularınızı VSphere konsolunu kullanarak yönetmeye devam edebilirsiniz. Bunların tümü de ücretsizdir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 28/12/2009 22:18

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam cevaplar için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/12/2009 12:10

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 29/12/2009 12:22

Paylaş: