Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmwarede hdd'yi ikiye bölmek

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 2003 serverda ris kurulum yapmak istiyorum. Bunun için c'den hariç bir bölümün daha olması gerekiyor diyor. Peki ben sanal makinada c'yi nasıl ikiye bölebilirim, veya başka bir yöntemi varmıdır?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/04/2008 15:02

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Partition Maciq sanal sistemdeki işletim sisteminize kurup partitionları bölebilirsiniz.Bunun haricinde başka bir disk eklemek isterseniz Add menüsünden yeni bir disk eklenebilir.

Gönderildi : 21/04/2008 15:04

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Acronis Disk Director kullanabilirsin.

Gönderildi : 21/04/2008 15:09

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhabalar 2003 serverda ris kurulum yapmak istiyorum. Bunun için c'den hariç bir bölümün daha olması gerekiyor diyor. Peki ben sanal makinada c'yi nasıl ikiye bölebilirim, veya başka bir yöntemi varmıdır?

Teşekkür ederim.

Merhaba.

Sanal OS kapalıyken, Edit Virtual Machine Settings menüsü ile kolay ve hızlıca yeni bir disk/partition ekleyebilirsiniz.

Gönderildi : 21/04/2008 15:38

(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese çok teşekkür ederim

Gönderildi : 21/04/2008 15:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Partition Maciq ile wdigital 240 GB diskten 10 GB yeni birim oluşturmak istedim.10 GB alacağım bölümde sistem bölümü olmamasına rağmen  sorunsuz bi şekilde uygulayıp restart ettikten sonra pc (xp pro sp2) birdaha açılmadı 🙂 sadece scandisk ekranı gelip donup kalıyordu. güvenli kipte açar sorunu gideririm düşüncemde sadece düşünce olarak kalınca programdan soğudum.pc de sıfır makinaydı hiç bir sorunu yoktu. cd den boot edip onarımı başlattım 2 dk.sonra tekrar restart ettim açıldı.programı silmem göz kapayıp açıncaya kadar zaman aldı 🙂

Gönderildi : 02/05/2008 01:18

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Ferda, 

Deneyimiizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ancak bir programdan direk soğumak pek akilane değil bence. Çünkü sorunun gerçek kaynağını bulmak ilerde yaşayacağınız sorunlarda temel oluşturacaktır. Kullanmış olduğunuz partition maciq programının versiyonundan tutunda os farklılığına kadar oluşabilecek nedenler bu sorunu yaşamanızda etken oluşturmuş olabilir.

Saygılar

Gönderildi : 02/05/2008 02:08

(@Anonim)
Gönderiler: 0

merhaba rafet bey;

evet o kelime (soguma) biraz garip olmuş duygu anlatımı olmuş  [:)]  önerdiğiniz versiyon ve os farklılıgı kontrolleri ile ilgilenmeden yapmak tan vazgectim.buda benim eksiğim oldu.aynı programı ide samsung 80 gb bir diskten bölüm uygulaması yaptım. sorunsuz bir partition oluşturma oldu.sorunun üstüne gitme konusunda verdiğiniz tavsiye içinde teşekkürler.

Gönderildi : 02/05/2008 18:50

(@rafets-ayata)
Üye

Rica ederim. Umarım karşınıza çıkan her sorunda burada göstermiş olduğunuz anlayışı ve azmi gösterirsiniz.

Saygılar

Gönderildi : 02/05/2008 19:29

Paylaş: