Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal makine üzerine workstation kurulumu

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar. Bir deneme için ESX e bağlı bir sanal makine üzerinde vmware workstation kurulumu yapmak istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi? Ben kurmak istedim fakat "zaten vmware workstation bu makine de yüklü" gibi bir hata mesajı verdi. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/11/2009 16:42

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Microsoft virtual server veya virtual pc kurmayı deneyin.Ben Ms virtual server kurulumunu yaptım..Ama bunu aktif olarak kullandıgınız sistemler uzerinde denemeyiniz.

Gönderildi : 10/11/2009 20:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ESX üzerindeki bir makinaya Vmware Workstation kursanız bile üzerinde sanal makina oluşturmanıza izin verecektir ancak sanal makinayı çalıştırdığınızda bu iş olmaz diyecektir size.

ben Vmware Workstation üzerine ESX Server kurdum ve sanal makinalar eklemeye çalıştığımda başarılı bir şekilde ekledi ancak makinaları çalıştırdığımda hooop dur dedi bu iş olmaz dedi...

kolay gelsin

Gönderildi : 15/11/2009 22:17

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Kisa bir bilgi:

Workstation7 uzerinde ESX kurulabiliyor (desteklenen isletim sistemleri arasinda). Oyle olunca zannedersem sanal makineyi de acmaya izin verecektir. Denemek lazim 🙂

Gönderildi : 16/11/2009 02:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Teşekkürler. Onur Hocam onu bi denemek lazım dediğiniz gibi. Ben deneyeceğim en kısa zamanda. Geri dönüş yaparım.

Gönderildi : 16/11/2009 12:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kisa bir bilgi:

Workstation7 uzerinde ESX kurulabiliyor (desteklenen isletim sistemleri arasinda). Oyle olunca zannedersem sanal makineyi de acmaya izin verecektir. Denemek lazim 🙂

Güzel bir bilgi teşekkürler Onur hocam. 

Gönderildi : 17/11/2009 21:46

Paylaş: