Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware -StorageCraft

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
632 Görüntüleme
(@MesutGursoy)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.1 sorum olacak vmware ile sanal pc oluşturma hakkında;

StorageCraft ile almış olduğum image dosyalarını Vmvare ile sanalleştirmek istiyorum.İmajını aldığım notebook işletim sistemi Xp Pro, image olarakta 22,5 Gb veri yer tutuyor.(Dosya uzantıları C_VOL-b001.md5-C_VOL-b001.sp1-C_VOL-b001.spf)

Deneme ,için Kuracağım pc Xp pro sp3 yüklü.Harddiskte yer sıkıntısı yok. Daha sonra asıl yapmam gereken Windows 7 Kurulu notebook ta sanal pc oluşturmak.

vmware workstation 6.5 deneme sürümü kurdum.Vmvare iso uzantılı dosya arıyor.Burada takılıp kaldım.Dosya uzantılarını tanımadı.Yada istenilen formatda değil.Ne yapmalıyım? Microsoft Virtual PC ile deneme yapmam dahamı uygun olur?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 26/10/2009 12:37

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

merhaba,

aşağıdaki makale size yol gösterecektir...

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2009/10/03/vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-letim-sistemini-sanalla-t-rmak.aspx

Gönderildi : 26/10/2009 13:30

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hemen deneyeceğim.

Sonucu paylaşırım.

Teşekür ederim

Gönderildi : 26/10/2009 14:45

(@cenkbaranak)
Reputable Member

önemli değil...

Gönderildi : 26/10/2009 14:47

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

VMware-converter-4.0.1-161434/(Converter Standalone Client) indirip kurdum.Ama deneme başarısızlıkla sonuçlandı...

Kurulumdamı hata yaptım acaba? convert proğramımı yanlış.

Gönderildi : 28/10/2009 03:20

(@cenkbaranak)
Reputable Member

karşılaştığın hata ne?

Gönderildi : 28/10/2009 12:48

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

VMware-converter-4.0.1-161434 Çalıştırdım.Convert machine seçip "select source type"yi Backup image or thirty-party virtual machine seçip

Browse for source virt.machine or image satırında aldığımız C_vol-B001.spf gösterip next ile ilerlerken aldığım uyarı

" The source virtual machine is not recognized" 

Gönderildi : 28/10/2009 16:19

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Galiba lisans bilgileriyle ilgili hata.

Gönderildi : 29/10/2009 03:05

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kendi çözümümüzü kendimiz üretiyoruz.(Ustalara saygılarımla)

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/27/netron-g-zc-ile-nternet-denetimi.aspx " çok faydalı oldu.Serhat AKINCI Beye çok teşekkürler.Makalesindeki anlatıldığı gibi  vmware  sitesi geçici key vermedi bir türlü. “Thank you for downloading VMware Workstation 6” maili ile tanışamadım... Düz kontak yapıp kurulumu bitirdim.Windows pro kurdum.sanal makinemiz açıldı.VmWare Tools direkT sanal makinemizin içine entegre ettim.

Artık mutlu sona yaklaşmış bulunuyorum.Benim storageCraft ile imajını aldığım notebooku sanal oturumda nasıl açarım.? 1 yolu yöntemi varmıdır?

Şimdiki h^ali yeni kurulumu yapılmış xp.

İşletim sistemim Windows7.

İlgilerinizi ve Bilgilerinizi rica ediyorum.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 29/10/2009 14:23

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sonuç olarak VMware-workstation--7 için Storage craft(*.spf) ve Acronis TrueImage Home 11 (*.tip) uzantılı dosyaları çalıştırmıyor.

Başka arkadaşlar benimgibi boşuna uğraşıpda değerli vakitlerini harcamasın .Sonuç fiyasko.

Hiç bir imajı kabul etmiyor.

İyi günler dilerim.

Gönderildi : 02/11/2009 19:13

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Storage Craft imajları kullanmanız şart mı? Acronis imajı işinizi görürse çözüm önerebilirim.

Gönderildi : 02/11/2009 23:40

(@savasugur)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba arkadaşlar Vmware storage craft ile alınan images dosyasınıda sanal pc olarak açıyor.

Pc VM kurduktan sonra deneme sürümünde olurmu bilmiyorum imagesi açarken aşağıda Vm open dedikten sonra dosya türünü

Storagecraft ShadowStore Files *.spf seçmen gerekiyor.

bundan sonra imagesin yerini göster. açılır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/11/2009 21:21

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serhat Hocam;Acronis TrueImage Home 11 ile image aldım.Convert ettim.

imajını aldığım notebook Xp home.image uzantısı tib.Wware workstation ile başlattığımda aldığım hata mesajı ".....no boot filename received" ve "operating System not found"....................

Gönderildi : 05/11/2009 05:22

(@MesutGursoy)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kimse yokmu?

Gönderildi : 07/11/2009 12:08

(@ERCiNOZBEK)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba arkadaşlar Storage Craft ile almış olduğun imaj dosyasını Vmware Workstation ile file menüsünden open diyerek açabilirsin, bu birinci metod

Yanlız bu şekilde açmaya çalıştığımızda Vmware işletim sistemini ram cpu vs. diğer ayarları oluştursada dosya boyutu büyük oldugu için convert işlemini sağlıklı gerçekleştiremiyo olabiliyor denediğim  birçok .spf imajlarda neredeyse aynı hatalar ile karşılaşıyorum , çözüm olarak, sana Vmware standalone Converter önereceğim yanlız yaptıgın denemede aldığın hata ile ilgi şu önemli ayrıntıyı kontrol etmeni rica ediyorum. Vmware Converter desteklediği backup uygulamaları versiyonları;

Backup image or third-party virtual machine

Converts a backup image or a third-party virtual machine.

Supported backup images or third-party virtual machines are:

• Microsoft Virtual PC 2004 or 2007
  • Microsoft VirtualServer 2005
  • Parallels Desktop 2.5, 3.0 or 4.0 for Mac
  • VMware Consolidated Backup (Windows Converter Standalone server only)
  • Symantec Backup Exec System Recovery 6.5, 7.0, 8.0 (Windows Converter Standalone server only)
  • Symantec LiveState Recovery 3/6 (Windows Converter Standalone server only)
  • Norton Ghost versions from 9 to 14 (Windows Converter Standalone server only)
  • Acronis True Image Backup (Windows Converter Standalone server only)
  • ShadowProtect Desktop, Server, SBS, IT, etc versions from 2.0 to 3.2 (Windows Converter Standalone server only)

-Uygulamalı olarak Storaga Craft İle almış server 3.2 versiyonu ile almış oldugum imaj dosyasının vmware workstation için convert edilmesini biraz olsun anlatmaya çalışacağım;

ilk olarak; convert edeceğimiz imaj dosyasını seçiyor ve view source details tıklayarak pc detaylarını görüntülüyoruz. bu kısımda bir "the source virtual machine not recognized" hatası alıyorsan uygulama sürümlerinden farklı bir sürüm ile yedek almışsın demektir.

ikinci olarak; oluşturacağımız worstation dosyalarını nereye kaydedeceğimizi seçiyoruz,

-- Ve son olarakta oluşturacağımız sanal makine ile ilgili hardisk network vs. diğer ayarlamalrı yapıyoruz.

Gönderildi : 26/11/2009 05:31

Paylaş: