Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

WmWare İçin Terminal Bağlantı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
296 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Başlığı doğru seçtim mi bilmiyorum ama şöyle bir sistem var mıdır

Bir server'da sanal pc olacak (vmware server veya esxi üzerinde). Client PCler de bu pc'ye bağlanacak açılışta ama "windows'un explorer yerine infrastructure client açtırma" gibi ÇAKMA yöntemler değil de tamamen bunun için geliştirilmiş bir işletim sistemi varyasyonu (linux da olabilir) var mı?

Bir nevi Cloud Computing olacak yani ama vmware esx kurulumu v.s. gibi ağır işçilik, teknik bilgi ve bol bol money gerektiren yöntemleri lütfen önermeyiniz [:D]

Gönderildi : 18/09/2009 02:22

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

merhabalar

thinclient mimarisi ile bunu yapabilirsiniz.

şuan benim sistemimde o tür bir yapılanma içindeyim.

thin clientlar olacak ve sanal ortamdaki terminal servera bağlanacak.

thin clientlarda iki farklı işletim sistemi seçebilirsin. Windows ve Linux. sonuçta thin client açıldıktan sonra RDP ile sanal Terminal Servera gidecek.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2009 12:08

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

http://workspace.globus.org/vm/TP2.2/index.html

bununla ilgili bir cok software var ama tam olarak ne yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor.

Gönderildi : 18/09/2009 12:17

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkürler.

Yapmak istediğim tam olarak şu: NComputing firmasının L230 - L300 gibi modellerinin çalışma mantığını normal PC'ler ile sağlamak ama server'ın değil de PC'nin işlemci gücünü kullanmak (en kötü ihtimalle server'ın işlemci gücünü kullanmak zorunda kalabiliriz). Ama Client'larda işletim sistemi (en azından orada kullanılabilecek) olmayacak, sadece thin client mantığıyla uzak masaüstüne bağlanacak. Ama Remote desktop şeklinde değil de; vmware server kurulu server'da sanal PC olarak çalışan bir sisteme bağlanacak. Fakat vmware'ın istemcisinin yöntemiyle bağlanaack (bağlantı lisans sorunu yaşamamak için).

Gönderildi : 20/09/2009 03:40

Paylaş: