Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vMware Subnet Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
299 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar; 

Win XP SP3 olan bilgisayarıma vmware workstation 6.5.3 sürümünü kurdum. ve bir win2003 sanal makinesi oluşturdum. Ancak vmware'in network konfigurasyonlarına baktığımda, sizin forumlarda gösterdiğiniz gibi vmnet0'ın subnet'i 255.255.255.255 li bi değer almıyor. Boş bir şekilde duruyor. "Host virtual network mapping" ten vmnet0 ı fiziksel interface ime de map etmeyi denedim ama bir sonuç alamadım.

Bu nedenle de win2003 olusturduğum sanal makine bridge mod'ta dhcp'den ip alamıyor. Elle ip yapılandırması yaptığımda da dışarıya ping paketi gönderip alabilmeme rağmen internete çıkış yapamıyor.

VMware i yeniden kurmayı da denedim ayrıca sanal 2003 teki network adapter ayarlarından replicate physical network connection u da işaretledim ancak sorun halen devam ediyor. Bu subnet olayı problem yaratıyor galiba. Bunu nasıl düzeltebilirim? 

Gönderildi : 17/09/2009 14:24

(@ArdaTAN)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Tüm VM interfacelerini stop edip sadece VMnet0 seçip replicate physical network connection da işaretle gerçek interface inde ne varsa onu kullanır.oradaki config doğru ise sorun olmaz.

Gönderildi : 18/09/2009 04:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Maalesef bu da bir çözüm olmadı.

Ama halen vmnet0 sizlerdeki gibi 255.255.255.255 li bi subnet'e sahip gözükmüyor.  

Gönderildi : 18/09/2009 13:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Online destek verilmiştir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2009 14:14

Paylaş: