Forum

vmware ip değiştirm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware ip değiştirme&internete bağlanma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@MehmetEmin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Yaklaşık 5 saatir internette dolanıyorum fakat soruma bir cevap bulamadım ve sizlere danışmaya karar verdim.

Vmware 6 yı kurdum, windows xp pro yu guest olarak kurdum, şimdi istediğim şey sadece bu guest'in ip sini değiştirip ( yada otomatik atanan bir ip de olabilir) internet e bağlanmak. Yani tek istdeğim host ip le guest ip nin farklı olması. (ip gösteren sitelere girdiğim zaman bu farkı görmeliyim 😀 ) Basit bir dil kullanarak soruma cevap verirseniz gerçekten çok sevineceğim. Nerde neyi nasıl yapmalıyım. Zira kafam allak bullak olmuş durumda 😀 . Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 14/08/2009 03:26

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Ip gosteren sitelere girdigin zaman bunu goremezsin.Sonucta o siteler senin asıl internete cıktıgın IP'yi gosterir.yani senin elle verdigin IP'yi gostermezler.Bunu Hack falan yapmak için mi ogrenmek istiyorsun?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 14/08/2009 03:50

(@MehmetEmin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

DHCP-NAT falan yalan yani 😀 Hack i fln bilmem

Here it is what I do on my VMWare Wks 6.5.2: 

Files to change: 
1. /etc/vmware/vmnetx/dhcpd/dhcpd.conf 
Change the following: 
a) range {ie: 10.10.10.200 - 10.10.10.240}
b) option domain-name-servers {10.10.10.254}
c) option routers {10.10.10.254}

2. /etc/vmware/vmnetx/nat/nat.conf
Change the following: 
a) ip {10.10.10.254} - NAT Gateway Address.

3. /etc/init.d/vmware script 
a) Check a function called vmwarestartvmnet()
b) after the /vmware-networks --start line, add: 
ifconfig vmnetx xxx.xxx.xxx.xxx {the host ip address we want} -> ifconfig vmnet1 10.10.10.253

This works perfectly for me. The only thing is that, once you change those files, make sure you get a copy of them. Otherwise after every update or configuration change those will be overwritten. 

Hopefully VMWare will come up with a better way of doing it instead of hacking these files manually. 

şöle bir yazı görmüştüm de acaba mı dedim

Gönderildi : 14/08/2009 04:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

internete büyük ihtimalle router üzerinden çıkacağın için ve router'ın sadece belirli bir IP'yi edinip internete yayılmasından dolayı sanal makinanın veya ağda bulunan başka makinaların farklı IP'sinin olması normal şartlar altında pek oldurulabilir durmuyor (standart yapılarla).

Fakat sanal PC'nin farklı IP'sinin olmasının tek yolu proxy üzerinden internete çıkmasını sağlaman (bunu ağdaki herhangi bir makina için de yapabilirsin). Bu durumda internet IP'si farklı olacaktır.

Gönderildi : 26/09/2009 04:02

Paylaş: