Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v Ram sorunu hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
842 Görüntüleme
(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar hp serverım uzerinde bir host makinem var . bu makine 12 gb ram e sahip ve üzerinde 2 işlemci bulunuyor. Üzerine hyper-v ile 3 tane guest makina kurulumu yaptım . Herbir guest e 3.600 ram verdim. Bu ayırdığım ram sadece guest makine üzerine tahsis edilmiş mi oluyor acaba? Yeni bir guest daha oluşturduğumda ram için ayırabileceğim alanın 850 mb olduğunu uyarı olarak veriyor. 850 atadıktan sonra.Host makineyi restart ettigimde guest makinalardan birinin pause moduna geçtiğini gördüm . tekrar aktif olarak çalıştırmak istedigimde hata ile karşılaştım. Sistemin kullanabilmek için yeterli ram e sahip olmadığı hatasını aldım.Neden boyle bir hata ile karşılaştığıma bir anlam veremedim. Bu konuda yardımcı olurmusunuz rica etsem teşekkürler.

Gönderildi : 12/08/2009 21:35

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

VMe atadığınız ram miktarı sadece o makineye dedicate edilir (fiziksel ram üzerinden) ve vm açık olduğu sürece bu ram'i başkası kullanamaz.

Gönderildi : 13/08/2009 00:12

(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Guest makine kapalı olduğu zaman ayırdığım ram' i diğer makinelermi paylaşıyor. Guest makineler ayırdığımdan daha fazlasını kullanamıyorlarmı ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/08/2009 12:10

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Evet VM kapalıysa ona ayrılan memory boşa çıkar ve bunu diğer VM'ler kullanabilir. Ama o VM'i start ettiğinizde boşta yeteri kadar memory yoksa VM start olmaz.

VM'ler ayırdığınızdan daha fazlasını kullanamaz. 1024mb kullansın derseniz fiziksel ram'in 1024'ünü kullanır.

Gönderildi : 13/08/2009 12:57

Paylaş: