Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware da kurulumda disk bölme

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,690 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Vmware 6.5.0 Work Station Kullanıyorum sorunum Server 2003 ,XP,Vista hangi sistemi kurarsam kurim kurulum aşamasında Bir donanıma sistem kurar gibi işlem yapmama izin vermiyor yani XP kurulumunda mavi ekranda HDD bölümleme gibi bir işlem yapmak istiyorum ama benim sanal pc ye verdiğim tüm alanı kullanıp tek partition bir disk oluşturuyor Vmware de bu otomatik duzenlemeyi kaldırıp tamamen manuel yapabileceğim bir ayar varmıdır varsa nedir ne yapmam gerekiyor....

Gönderildi : 11/08/2009 13:39

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba ,

Sorununu doğru anladıysam Vmware üzerinde oluşturduğun sanal bilgisayarın diskini düzenlemek istiyorsunuz. Bu düzenlemeyi işletim sistemini kurarken disk biçimlendirme ekranlarından yapabilirsin. Eğer fiziksel  disk yapılandırma gibi bir amacın var ise sanal makineniz kapalı durumdayken edit virtual machine settings bölümünü seçerek açılan ekranda add diyerek birden çok disk ekleyebilir ya da default olarak atanan diskin boyutu ile oynayabilirsiniz.

Gönderildi : 11/08/2009 13:55

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam sorunumda sistemi kurarken disk biçimlendirme kısmını atlayıp Yeni Sanal pc oluşturuken verdiğim Tüm alanı kullanması Yani yeni diske 50 Gb alan veriyorum Win kurulumunu başlatıyorum Mavi ekranda butun işlemleri kendi belirliyor Diskin tamamını seçiyor formatlıyor ve Win kurulumuna geçyior Vmware 6.0 da bu tarz bir işlem yoktu 6.5 de neden bu şekilde davranıyor anlayamadım bunu nasıl çözebilirim 6.0 a geri dönmek istemiyorum

Gönderildi : 11/08/2009 14:11

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba eğer 6,5 den memnunsanız ve sırf bu yüzden geri dönmek istiyorsanız size tavsiyem partition magic gibi bir yazılım kullanmanız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2009 14:34

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Kurulum için kullandığınız medya otomatik kurulum olabilir mi?

Gönderildi : 11/08/2009 14:42

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

serhat hocam direk iso dosyasını göstererek kuruyorum 6.0 da bu tarz birşeyle karşılaşmadım ama 6.5 de otomatik olarak duzenliyor bu işlemi sebebi ne olabilir.Windows otomatik kurulum olsa bile Mavi ekranda Diski biçimlendireceğimiz kısımda herhangi bir otomatikleştirme yapılabilir mi? disk alanı ayıracağım yerde diskin tamamını seçip biçimlendiriyor ve direk kuruluma geçiyor 🙁

Gönderildi : 11/08/2009 14:47

(@serhatakinci)
Famed Member

Ok. O halde easy install özelliğini kullanıyorsun 🙂

Eğer yeni bir sanal makine yaratırken kurulum için medyayı hemen gösterirseniz, aşağıdaki gibi easy install bilgileri istenir.

VM'i ilk pencerede i will install the operating system later ile devam ederek yarat ve ISO dosyasını VM yaratıldıktan sonra göster. Böylece easy install özelliğini es geçmiş olursun.

Gönderildi : 11/08/2009 15:18

(@serhatakinci)
Famed Member

Windows otomatik kurulum olsa bile Mavi ekranda Diski biçimlendireceğimiz kısımda herhangi bir otomatikleştirme yapılabilir mi?

Evet

Gönderildi : 11/08/2009 15:21

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serhat hocam çok teşekürler aynen dediğiniz gibi oldu şimdi tam bir kurulum yapabilirim iyi çalışmalar hocam

Gönderildi : 11/08/2009 16:21

Paylaş: