Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMFS Files sistemden Nasıl dosya kurtarabilirim?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@CemalSumlu)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

ESX 3.5 kullanıyorum MSA 1500 uzerinde, herhangi bir degisiklik yapılmadıgı halde ESX i restart ettikten sonra LUN u gormedi, Add Storage wizard dedigimde Storage daki diskleri goruyor, tabi wizardı devam ettirmiyroum mevcut olan datayıda ucurmaması için, acaba partition mı uctu?

Baska bir windows uzerinde o LUN u ekleyip içindeki sanalları 3rd party tool ile nasıl kurtarabilirim?

VMware VMFS partition kullanıyor sanırım. Cokda bilgim olmadıgı için net bisi diyemiyorum, detaylı bir cozum onerisi olan var mı?

Fiziksel olarak storage da bir sorun vs yok.

Gönderildi : 09/07/2009 19:00

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Storage eklediginizde dataların oldugu gibi gelmesi gerekir uçurmaz ama söyledigim durum ESX de ESXİ dede aynı mantık olması gerekir diye düşünüyorum...

İsterseniz bir ESX kurum ona baglayıp add storage diyip dataları alabilirsin. Ki bu durumda datalar görünüyorsa aynen mevcut sunucuya ekleyipde kullanabilirsin.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/07/2009 15:55

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

(@onurvatandas)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Merhaba,

Bir de ESX Server in Configuration menusunde Advanced Configurastion menusunden yararlanilabilir.

LVM de "Enable Resignature" ayarini  1 yapip rescan derseniz isinize yarayabilir. 

Gönderildi : 29/07/2009 02:27

Paylaş: