Forum

Credential Guard &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Credential Guard Özelliğini Domain Controller Üzerinde Açmayınız

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
633 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Malum Windows Server 2016 ve Windows 10 ile beraber belki de en dikkat çeken yenilikler güvenlik alanında olmuştur. Özellikle hak yükseltme tekniği ile son kullanıcı bilgisayarlarından birine sızan kötü niyetli bir kişinin hızlı bir şekilde nasıl domain admins grubu üyesi olduğunu ve bu hakkı nasıl kötü kullandığını gerek global gerekse yerel pek çok şirkette ne yazık ki gördük.

Bu nedenle yeni nesil güvenlik önlemleri olan Credential Guard ve Device Guard çok kullanışlı teknolojilerdir. Ancak burada bir istisna var, Domain Controller üzerinde Microsoft Credential Guard kullanmayı önermemektedir, hatta desteklenmeyen bir senaryo olduğunu söylemektedir. Bu nedenle yeni projeleriniz bu detayı lütfen unutmayınız.

Kaynak

https://blogs.technet.microsoft.com/datacentersecurity/2017/02/21/why-you-should-not-enable-credential-guard-on-domain-controllers/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/12/2017 19:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/12/2017 00:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

hocam bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/12/2017 04:24

Paylaş: