Forum

Ofis 2013 ile Pdf d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis 2013 ile Pdf dosyaları editlenebilecek

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Microsoft Office, hemen hemen tüm bilgisayarlarda bulunan ve dünya üzerinde en çok kullanılan yazılımlardan biri. Dolayısıyla bilgisayar üzerinden yapılan yazınsal işler de onun üzerine kurulu. Doğru düzgün bir alternatifinin bulunmayışı da işi bu noktaya getirmiş durumda.

Ancak bu durum, Microsoft Office'in mükemmel olduğu anlamına da gelmiyor. Özellikle kullanıcı arabirimi üzerinde yaptığı değişikler kullanıcıların tepkisini çekmeye devam ediyor. Office 2007'nin klasik görünümünü ve menüsünü değiştirmesi, buna henüz alışmaya başlamış kullanıcılar arasında hala tartışma konusu.

Başka bir sıkıntı ise PDF okuyucusu üzerine. Office 2007, herhangi bir dosyayı PDF dosyası olarak kaydetmenize izin veriyordu. 2010 sürümü de bu hizmeti kendiliğinden sunuyordu ancak 2007 uyumluluğu için eklenti kurmanız gerekiyordu. Sıkıntılı olan nokta ise; bu iki sürümün de oluşturduğunuz PDF dosyası üzerinde daha sonradan değişiklik yapmanıza izin vermiyor oluşu.

WinSuperSite web sitesinin haberine göre, bu sıkıntı 2013 sürümüyle birlikte son bulacak. Kendiliğinden PDF okuyucusu sunacak olan Word 2013'ün beta sürümü, muhtemelen gelecek hafta piyasaya sürülecek.

Microsoft'un sunacağı bu yenilik, birçok kullanıcıyı memnun edecek gibi duruyor. Önceden üzerinde pek oynama hakkımız olmayan PDF dosyaları, artık emrimize amade edilecek.

Kaynak: www,chip.com.tr

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/07/2012 19:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Microsoft uyanana kadar millet aya gitti.

Able2Extract Professional ile PDF dosyanızı 1:1 word, excel, powerpoint, autocad, image vb. ye aktarabilirsin.

Foxit software ürünleri ile dosyayı çevirmeden doğrudan düzenleyebilirsin.

Şu "bilgisayar dergileri" gerçekten çok ilkel kaldılar. en son 99 da almıştım. en son birinin sitesine girmeyeli 5 sene olmuştur. 

haberi kaynağından öğrenme imkanı internet ile elinizde zaten. 

Gönderildi : 07/07/2012 21:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Microsoft uyanana kadar millet aya gitti.

Able2Extract Professional ile PDF dosyanızı 1:1 word, excel, powerpoint, autocad, image vb. ye aktarabilirsin.

Foxit software ürünleri ile dosyayı çevirmeden doğrudan düzenleyebilirsin.

Şu "bilgisayar dergileri" gerçekten çok ilkel kaldılar. en son 99 da almıştım. en son birinin sitesine girmeyeli 5 sene olmuştur. 

haberi kaynağından öğrenme imkanı internet ile elinizde zaten. 

pdf'e alternatif olarak xps uzantili dosyayi standart yapmak istedi sanırım microsoft ama işler istediği gibi gitmediği için

bu yola başvurduğunu düşünüyorum. 

Gönderildi : 08/07/2012 04:03

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Bizler sistemi takip eden kişiler olarak bunlarada  alternatif üretim çözüm bulabiliyoruz ama son kullanıcıların bu tarz şeylerle uğraşma, araştırma, program bulma kurma gibi konularla ilgilenmeye zamanı ve yetkisi olmayabilir. Geçte gelse güzel bir özellik.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/07/2012 19:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

kullanıcı ihtiyacını size bildirir siz çözüm üretirsiniz genel işleyiş budur zati.

Gönderildi : 11/07/2012 00:04

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Elimizin altında bunu yapan yazılım olmasının rahatlığı fena olmasa gerek 🙂

Gönderildi : 11/07/2012 02:28

Paylaş: