Forum

Grid control

Bildirimler
Hepsini Temizle

Grid control

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@rafiqq)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

ben bir sparc makina uzerine 10g grid control kurdum kurarken hic bir sorun yashanmadida ama kurdukdan sonra bir tane cliete agenti kurdum ama bi turlu kendileri arasinda iletishimi kuramiyorum..

birde ancak kendi makinasinnan sadece console ekranina ulasha biliyorum hhtp://10.10.10.1:4889/em  sparc makinadan baglana biliyorum ama her hangi bir remote bilgisayardan yazdigimda o ekrana ulawamiyorum cannot find diyor arada bi firewallda yok acaba neden ola bilir?

Gönderildi : 09/04/2009 18:57

(@ugurinal)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhaba,

Agentı diğer makineye kurarken, Oracle10g Enterprise Grid Control Server kurulu olan sunucuyu belirtmeniz ve sysman kullanıcısının şifresi ile bu işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bu arada her iki serverdada hangi işletim sistemleri var?

Gönderildi : 11/04/2009 18:05

(@rafiqq)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Zaten bende grid control olan bilgisayari belirtmishtim. her iki serverdede Sun Sparc Solaris 10 ishletim sistemi mevcut. birde ben sadece serverin kendi uzerinden http://ip:4889/em yazarken gire biliryorum her hangi bir remote bilgisayardan baglanmak olmuryor acaba bir ayar falanimi var?

Gönderildi : 12/04/2009 14:59

(@ugurinal)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Remote bağlantı sorunu, işletim sisteminde firewall servisinin açık olmasından olabilir, DISABLE yapıp deneyebilirsin. Aşağıdaki komutları grid kontrol yüklü sunucuda çalıştırabilirmisin?

/u01/app/oracle/product/10.1.0/oms/bin/emctl start agent
/u01/app/oracle/product/10.1.0/oms/opmn/bin/opmnctl startall
/u01/app/oracle/product/10.1.0/agent/bin/emctl start agent    (dizinler sende farklı olabilir)

Ardından agent yüklü sunucudada /u01/app/oracle/product/10.1.0/agent/bin/emctl start agent komutu çalıştırabilirmisin? Bu komutlarda hata verirse o hata mesajını(larını) post etmeni rica edicem...

Bunun yanında oracle kullanıcısının .profile dosyası altındaki parametrelerin eksiksiz girildiğinden emin olman gerekmekte, bazı eksik lokasyon parametreleri kurulum sonrasında sıkıntı yaşatabilmekte. Bu noktada; Red Hat Ent. Linux için kurulum parametrelerinin olduğu bir site http://www.oracle-base.com/articles/10g/Oracle10gGridControlInstallationOnRedHatAS3.php#Setup  adresinde yer almakta. Bir gözatabilirsin...

Gönderildi : 13/04/2009 17:58

(@rafiqq)
Trusted Member
Konu başlatıcı

abi ben sorunu buldum neymish sadece  hosts dosyasina bilgisayarin ismini yazmak lazimmish.  ben ip koyuyordum her halde server sadece namele ariyormush bende etc/hosts dosyasinin icerigine serverin ismini yazdim problem hal edildi teshekkurler abi

Gönderildi : 16/04/2009 15:48

Paylaş: