Forum

ORACLE XE 11G WINDO...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ORACLE XE 11G WINDOWS 2012 SERVERA INSTALL

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@VedatPALA)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ben oracle öğrenmek ve denemek için oracle xe 11g versiyonun windows 2012 servera yüklemeye çalışıyorum. Setup normal çalışıyor fakat..."C:\oraclexe\app\oracle\oradata\XE" şu klasörün içinde hiç bir veritabanı dosyası oluşturamıyor sebebi nedir.Acaba oracle için nasıl bir ayar lazım.Özel bir kullanıcı filan mı açacağız..?

Gönderildi : 24/03/2015 00:28

(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member

Ben oracle öğrenmek ve denemek için oracle xe 11g versiyonun windows 2012 servera yüklemeye çalışıyorum. Setup normal çalışıyor fakat..."C:\oraclexe\app\oracle\oradata\XE" şu klasörün içinde hiç bir veritabanı dosyası oluşturamıyor sebebi nedir.Acaba oracle için nasıl bir ayar lazım.Özel bir kullanıcı filan mı açacağız..?

kurulum başarılı bir şekilde mi tamamlanıyor .kurulum  yaparken hata alıyormusunuz 

Gönderildi : 25/03/2015 15:11

(@h-koraygunduz)
Gönderiler: 301
Üye

Merhaba;

Windows 2012 Server da;

User Account Control (Kullanıcı Hesabı Denetimi)

Firewall (Güvenlik Duvarı)

Kapalı olmalı ve Oracle Setup dosyasını sağ tıklayarak Run as Administrator (Yönetici olarak çalıştır) demelisiniz.

Bu şekilde denermisiniz ?

Teşekkürler

Gönderildi : 25/03/2015 16:15

(@VedatPALA)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. 

Yukardaki ayarları yaptıktan sonra..32 bit kurmayı denedim..Kurulumda temp klasörü ile ilgili hata vererek kurdu.Fakat hatadan dolayı  güvenemedim.

64Bit kurulumda sorun yaşamadım...Kurulum sonra oracle sql developer da  ayar form penceresinde text box ve combox içeri görünmüyordu...

Fakat oracle sql  developer 32 bit kurdum.32 versiyonda sorun yok... 

Gönderildi : 26/03/2015 21:24

(@h-koraygunduz)
Gönderiler: 301
Üye

Selam;

64 Bit Windows üzerine 32 Bit kurarken aldığınız o hatayı yoksayabilirsiniz. Bir problem değil. 64 bit üzerine 32 bit kurabilirsiniz tabi önerilen 64 Bit üzerine 64 Bit kurmanız.

Teşekkürler

Gönderildi : 27/03/2015 10:48

Paylaş: