Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Teams migration hk

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
652 Görüntüleme
(@korayulgay)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Teams'te bir domainde kullanicilarim, ekiplerim ve yazisma+dosyalarim bulunuyor. Buradaki tum yapiyi yeni bir Teams domainine kopyalamak istiyorum. Migration islemini mover migration tool ile yapmayi basardim ancak sadece one drive verileri geliyor, yazismalar, ekipler ve diger veriler gelmiyor. Kullanicilari da elle acmak zorunda kaliyorum. Konuyla ilgili yardimlarinizi rica ederim. 

Gönderildi : 02/06/2021 11:18

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bu senaryo için mic. desteğe yazsanız çok daha etkili sonuç alırsınız. Aynı senaryo çok fazla denenmemiş olabilir.
Evet altyapı sharepoint ve onedrive üzerinde bulunuyor teams console üzerinde çok fazla birşey yok. Yani herşeyi direkt transfer edemeyebilirsiniz en doğru yöntem cevabını microsoft verecektir. Örneğin gruplar azure yada admin console üzerinden yönetiliyor ve oradan export alınmalı. Yazışma gibi şeyler de sharepoint'te tutuluyor.

Burada genel hatlarıyla yöntem paylaşılmış.
https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/get-help-with-domains/transfer-data-manually?view=o365-worldwide
https://sharegate.com/blog/2-ways-migrate-microsoft-teams-from-one-tenant-to-another

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/06/2021 02:49

(@korayulgay)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ibrahim bey merhaba. Cok tesekkurler.

Gönderildi : 03/06/2021 06:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu tür taşımaları ne yazık ki Microsoft native ürünler ile yapmak pek mümkün olmuyor. Hangi ürünü kullandınız bilmiyorum ama benim ekip müşterilerimizde genelde Bittitan kullanıyor ve başarılılar. Tabi ki %100 her şey taşınmayabiliyor ama case açıyoruz önceden soruyoruz neler gelir neler gelmez, müşteriye ona göre bilgi veriyoruz, eksik kalan kısmı ise yine ekipte sağlam PS yazan arkadaşlarım var onlar bir şekilde toparlıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/06/2021 17:37

(@korayulgay)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey merhaba. Cok tesekkurler.

Gönderildi : 04/06/2021 06:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/06/2021 10:18

Paylaş: